Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türk filimlerinde alay konusu olacak karakterlerin isimleri neden örneğin Şaban, Ramazan, Recep gibi İslami açıdan değer taşıyan isimler arasından seçiliyor?

Bence onunla alakası yok o yıllarda insanlar çocuklarına hep islami temalı isimler koyduğu için filmlerde geçen karakter isimleride normal olarak ondan oluyor.
  • Paylaş
takıntı yapmayın böyle şeyleri o filmde 3 eleman vardı onlara recep şaban ramazan demişler 3 aylar misali eş olsun diye, sonra bir de enişte bey var adı da bayram e bu 3 ayların sonunda da bayram geldiği için onu da öyle koymuşlar
  • Paylaş
gora dan arif de böyle birşey yok :p
  • Paylaş
nasıl bir alaka kurmuşsun öyle.. habibe,lebibe,melike vardı birde ona ne diyeceksin? Uygun olsun diye öyle yapılmış bence..
  • Paylaş
bence sorun şu o zamanki isimler islami idi sen hiç şabanın filiminde berkcan şule, gibi isimler gördün mü
  • Paylaş
Peki bu gün bile dizilerde filmlerde  temizlikçilerin başörtülü olmasına ne diyeceksiniz budamı tesadüf?  filmde dizide başka bir tane bile kapalı karakter yokken niye temizlikçiler kapalıdır? tüm dizilere dikkat edin aptal, salak, abaza, falan filan tarzı kötü özellikli karakterler GENELLİKLE islami isimlerden seçiliyor. sadece islamsal açıdan bakmayın bu günkü filmlerde bile kürt karakterler kıro gibi gösterilir GENELLİKLE kötü karakterler kürttür. ilk defa yakışıklı ve güzel artistler hayat devam ediyorda kürt rolunde oynadılar. ben türküm ama yıllardır küçümsenmek istenen sosyal baskı altına alınmak istenen herkese karşı medya kullanılmıştır bunuda görmezden gelmemek lazım.

bknz. zencilerin hollywood'da ilk harcanan, beyazların kurtardığı ve çoğu zaman yönetimde bulunmayan karakterler olması.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1121 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt