Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türk Hava Yollarının yurtiçinde içki servisini kaldırmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sadece umre ve hac uçuşlarında kaldırldığını açıkladılar. Gerekçe olarak da talep olmadığını söylediler. Umre ve hac için konan tarifelerde içki olmaması bence de çok tuhaf değil. Diğer yurt dışı uçuşlarda içki servisi devam ediyor diye bir açıklama getirdiler.

Konusu açılmışken bir görüş belirteyim özellikle 8-10 saati geçen uçuşlarda içki bazen problem oluyor saat farkı sebebiyle hele hele, özellikle sabah indiyseniz. :) Düşünün bir kere sabah 8 de Seul'e , Newyork'a. Sydney'e inmişsiniz ve kafanız güzel. :) Zaman zaman uçaktan sarhoş inen yolcuların gümrükte gerçekten komik durumları oluyor. İniş terminali ile gümrük arasında bir ayılma odası olması lazım kesinlikle. :) Abartılı olmasa bile ihtiyaç duyduğum yolculuklarım oldu. :)
  • Paylaş
2

Ahmet Avcı, Milli içkimiz ayrandır netekim, daha da olmadı sek için yoğurt yiyin.Devamı da gelecek, hiiiç merak etmeyin.

Hakan, Her türlü milliyetcilgi ayakları altına almıştı hani, kala kala ayran milliyetçiliği kalmış, medet umuyorlar işte vatandaş ta yiyormu? Yiyor walla :)

Türk hava Yolları uluslararası bir marka artık. Reklamlarında Messi'yi, Kobe Bryant'ı oynatıyor, Barcelona, Manchester United'ın sponsorluğunu yapıyor. Hatta daha bir kaç gün önce Şampiyonlar Liginde final oynayacak Dortmund ile sponsorluk anlaşması yaptılar.

Gelelim içki konusuna. Bu kadar büyük bir firmanın aldığı bu karar gerçekten komik. Talep olsun olmasın THY uluslararası bir firmadır. Şimdi Messi gelse Türkiye içinde THY ile seyahat etse ve yolculuk esnasında bir kadeh içki içmek istese ne diyecek bu koskoca uluslararası THY firması? İnsanların ağzına zorla içki dayamıyorlar ya uçaklarda. İsteyen içer istemeyen içmez herkesin günahı kendi boynuna.
  • Paylaş
Anlamsız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR