Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkan Saylan hakkında bilip bilmeden atıp tutanlara her defasında "ne kadar araştırma yaptın hangi kitabını okudun?" dediğimde yine her defasında sustuklarına çok kızıyorum...

İnsanları dine yönlendirmeye çalışan bir sürü tarikat ve cemaat için kimse dini yönlendirme suçlaması yapmıyor. Türkan Saylan dediğimiz kişi bugün lepra tedavisini Türkiye'de gerçekleştirmeyi başaran birisidir, aynı Türkiye'de ilk organ naklini yapan ve organ naklini öğreten kişi Mehmet Haberal gibi başarılı bir isimdir. Türkan Saylan şöyleymiş böyleymiş acaba bu eleştirenlerin kaçı hayatında onların binde biri mesleki başarıya imza atmıştır sormak isterim. Haa birde Mehmet Haberal'ın, Mehmet Ali Şahin'in eşinin organ naklini yaptıktan sonra tutuklanması da tabi çok ilginçtir.
  • Paylaş
devlet kanalında gıyabında atılıp tutuldukça benim de dilim tutuluyor. bir insanı karalamak bu kadar kolay olmamalı çünkü insanlar araştırdıklarına değil "duyduklarına" inanıyorlar.
  • Paylaş
1

Fatih Uygur, çok doğrusun

Türkan saylan açılan davalarda hep beraat etmiştir neden? çünkü belge yok bilgi yok boyna çamur hep çamur. Bide açılan davaları inceleyin. T. Saylan'ı sevmeyebilirsiniz bunu kabul ediyorum ancak hakkında bir araştırma yapın özellikle "tek ve tek başına" adlı kitabı okuyun sonra konuşun lütfen. Yani dinden imandan bahsedip T. Saylan'a iftira atan anlayış müslümanlıkla bağdaşır mı? Bu çamur atanların çoğundan da iyi bir din eğitimi almıştır.
  • Paylaş
fatullah gülen cemmatinde 6 yıl önce . kürt kızlarını eğğtip ondan sonrada yüksek kişilere pazarladığını ve kaetlerini çektiğini söylemişlerdi. bilmiyorum artık ben de kürdün .amacemmatten nefret etmeye başladın bir türlü türkan saylanı da sevemedim. fatullahistler ondan çok nefret edr.
  • Paylaş
1

Begüm, çok karıuşık yazmışsınız... fatullah= fethullah olmasın...cemmat= cemaat,böyle bir bilginin( kürt kızlarını eğitip pazarlamak,ne kadar saçma ...neden eğitiyor,cahil bıraksa daha kolay ikna edemez mi?) dayandıdığı somut bilgiler var mı eliniz de??eğer yoksa bu bir iftira oluyo.. neyse....

KÜRT OLDUĞUNU SÖYLEYEN ARKADAŞ TÜRKAN SAYLAN'IN CEHALETİ YIRTIP KADERLERİ 13-15 YAŞINDA ZORLA EVLENDİRİLMEK OLAN KIZLARI NASIL OKUTTUĞUNU BU ÜLKENİN DEĞERLERİNE KATTIĞINI BİLMİYOR OLSA GEREK. ADINA CEMAAT DEDİKLERİ AYGITLA BU ÜLKENİN YETİŞTİRDİĞİ TÜM DEĞERLERİ HİÇE SAYAN İFTİRA EDEN YOK ETMEYE ÇALIŞAN BU MANTIĞI KINIYORUM. ŞUNA EMİNİM Kİ BU ÜLKE NİCE TÜRKAN SAYLAN LAR YETİŞTİRECEKTİR.
  • Paylaş
amin .allah benı ıslah etsın hıdayet etsın inş dua an ıçın teşekkur ederım .su testısı su yolunda kırılır bunuda unutma..PEYGAMBERİMİZ (SAV) buyuruyorki.( nasıl yaşarsan oyle olursun nasıl olursenızde oyle dırıltıleceksınız nasıl dırıltılırsenız oyle de mahşer alanına allahın huzuruna getırıleceksınız ).hadisi şerif.
  • Paylaş
insanların değerleriyle oynayan ender insanlardan biri
  • Paylaş
Türkan Saylan'ı tanıyamamış, yapmış olduklarını görmezden gelen beyin fakiri insanlara benim bir şey anlatabileceğimi sanmıyorum. O yüzden laflarım ortaya, isteyen üzerine alınmakta serbest!

Ölmüş bir insanın arkasın atıp tutan, kendini dinine bağlı zanneden iftiracı yobazlar bilmelidir ki; eğer bu güzel insanın tırnağı kadar olabilseydiniz en azından bir onurunuz, azıcık vatan sevginiz olurdu.

Konuştuğu şeyleri bir bok zannedip, kendini bile inandıran arkasından da peygamberimiz buyurmuşki diye devam eden zihniyete en güzel cevap budur sanırsam; Hz. Ali :''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.''
  • Paylaş
2

Bünyamin Midillici, ölünce görürsün fazla merak etme sensen olda hayatdayken aklını basına alda munafıkların kafırlerın pesınden gıtme zavallı sonra senı kımsede kurtaramaz .o ölmüş insan benım dinıme sayıp sövuyorsa zalimler icin yaşasın cehenmen .şunuda unutma hz ali efendımız islama sövüp sövenler karşısında dimdik durdugu için allahın aslanı olmuştur ,o faişe kadın için bukadar kendınızı tehlıkeye atmayın ahmaklar aklınızı başınıza alında oturup allahın düşmanlar kımmiş bi öğrenınde bakalım o sınıfa kımler gıriyo varmıymış o faişe kadında içinde işkembeden konuşuyorsunuz sana tavsıyem aklını basına al ölmeden önce

Fornarina, sen önce konuştuğun dili yazmayı öğren , türkçe yazmaktan özürlü bir adam kalkmış din-iman dersi veriyor senin ne haddine ...

öncelikle soruyu soran arkadaştan ve asıl soruya odaklanan kullanıcılardan bu -sorudan uzak kalan- cevap için özür diliyorum; 

bu bnymn denen munafık varlığı destekleyen, doğru söylediğini düşünen kimse var mı burada? Hani agnostik olabilirim islamı kabul etmeyebilirim falan, ama halen islam olsun diğer dinler olsun bi saygım vardır, dil uzatmam uzatanla da ahbab olmam. Ve biliyorum ki bu bnymn denen şeyin savunduğu düşünceler islam'a değil, olsa olsa herhalde şeriat'e aittir. Bu dürzü kimdir ki Allah'ın kime ne ceza vereceğini biliyor; ve bununla insanları sindirmeye çalışıyor? Bu andaval nasıl bir yaratıktır ki kendisini peygamber olarak görme gafletinde bulunuyor ve insanlara öldükten sonra neler olacağını söyleyebiliyor? Bu embesil hakikaten islam dinine mi mensup yoksa sadece öyle davranarak ortalığı karıştırmaya mı uğraşıyor? Bu köftehor'un diğer mesajlarına göz atarsanız aynı düşünce yapısını gittiği her yere empoze ettiğine şahit olacaksınız. Hepsinden öte, sen nasıl bir islam dini mensubusun da vefat etmiş birisinin ardından ağır hakaretlerde bulunabiliyorsun?  

Bir sorum daha var aslında, madem ki o kadar seviyorsun Allah'ını, o kadar saygı gösteriyorsun da; neden ismini hep küçük harflerle yazıyorsun?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1052 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt