Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkçe haricinde dört dil biliyorum. Para kazanabilir miyim?

Merhaba ben lise 3 öğrencisiyim. Dil bölümünü okuyorum. Yaz tatili gelmek üzere. Batmanda ikametgah ediyorum. Türkçe haricinde, İngilizce, Kürtçe, Almanca ve Rusça biliyorum. Biraz Fransızca'da biliyorum ama kendimi ifade edecek kadar. Bu yaz para kazanmak için İzmir yada İstanbula gideceğim. Okul harçlığımı çıkartmam için hangi işlerde çalışmamı önerirsiniz. Teşekkürler.!Düzenle
Bu yaşta bu kadar dil bilmen çok güzel, belli ki yeteneğin var. Tabii ki bildiğin dillerle para kazanman mümkün. Özellikle İngilizce, Almanca ve Rusça'da seviyen iyiyse çeviri işlerinden güzel paralar kazanabilirsin. Bunun için freelancer sitesine üye olmakla başlayabilirsin. Bunun haricinde ben de lisedeyken tur rehberliği yapardım ama şuan sanırım rehberlik sertifikası olmayan kolay kolay bu işlerde çalışamıyor. Ama uzun vadede düşünecek olursan Kültür ve Turizm Bakanlığı bu sertifikayı veriyor.
Eğer videolardan İngilizce, Almanca ve Rusça'dan Türkçe'ye çeviri yapabileceğini düşünüyorsan bana mesaj atarak benimle iletişime geçebilirsin.
  • Paylaş
4

Barış Ekinci, Yorumunuz için teşekkür ederim. Size mesaj göndermeyi denedim ve sanırım gönderemiyorum. İngilizceden ve Almancadan iyi çeviri yapabileceğimi düşünüyorum. Yanlız Rusça da sadece diyalog ağırlıklı çalışmaktayım. Size sormam gereken bazı sorular var ayrıca. Size nasıl mesaj yollayabilirim acaba?

Ece Naz Sonat, Ben sana ulaşıyorum.

Cem Bilgin, Merhaba ben bursa da ispanyolca ve ingilizceyi ayni anda bilen birini ariyorum hatta sif bunun icin buraya uye oldum gordugun gibi bu isten para kazanman mumkun :) Hala ders veriyorsan bana ulasabilir misin

Ece Naz Sonat, Eger bana yazdiysaniz, maalesef artik Italya'da yasiyorum.

Tur operatörleri dil bilen nitelikli personel sıkıntısı yaşıyor. Yerli ve yabancı tur operatörlerine CV bırakmanı öneririm. Ayrıntılı bilgi ve yönlendirmeye ihtiyaç duyarsan doğrudan benimle iletişime geçebilirsin.
Saygılarımla
  • Paylaş
Gerçekten seni tebrik ediyorum. Bir kaç yıl önce bende böyleydim. Bende İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrenmiştim kendi çabalarımla. Ama benim avantajım İstanbul'da yaşıyor olmam lazımdı. Turistik bölgelerde bazı gruplara bana yemek ısmarlamaları karşılığında İstanbul'u gezdiriyordum. Sonra üniversiteye gittim Alman Dili ve Edebiyatı okudum 2. Sınıfta maddi sebeplerden ötürü eğitimimi bıraktım. Ailem yıllardır denizcilik sektöründeydi ve bende onlardan yardım istedim. Satınalma konusunda hiçbir bilgim yoktu, sadece yabancı dillerim olduğu için işe alındım. Şimdi 1 senedir Gitmediğim liman kalmadı, İspanyolca arapça ve danca öğreniyorum. Bana ulaşırsan denizcilik sektörü üzerinde sana yardımcı olmaya çalışırım. Malum Rusça var.. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

97 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt