Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye aile içi cinsel istismarda dünyada Fransa'dan sonra 2. imiş, sizce bunun sebebi nedir?

4 çocukttan biri sadece kayda geçmiş kısım mı? Çok yazık, bence tamamen baskıdan kaynaklanıyor. Toplumsal Cinsiyet isimli bir ders almıştım. Onu kaynak olarak gösterebilirim :) Bize bazı roller yükleniyor ve o kalıba uymamız şart koşuluyor. Freud'un bakış açısına göre insanlar kendilerini işine ya da başka şeylere verip cinselliklerini bastırabilir, ama her insandan aynı güçlülüğü göstermesi beklenemez. Yani toplumumuzda o çok güçlü, karakterli abiler, amcalar ya da teyzeler aslında o kadar güçlü değil. Dışarıda öyle davranmak zorundalar. Aksi halde toplumda dışlanırlar. Ve bu kalıba uyamayanlar maalesef ensest tarzı olaylara neden oluyor. 4 çocuktan 1'i. Çok acı. Aslında burada empati kurulması gereken bir  grup da üzerlerine bazı sorumluluklar sorulmadan yüklenenler. 
  • Paylaş
NOT: Alıntıdır.
  • Paylaş
1

Ruhsar Keles, bu çok açıklatıcı oldu teşekkürler.

Araştırmanın kaynağını öğrenebilir miyim?
  • Paylaş
Ben tv de izlerken öğrendim. bu konu üzerine film çekildi (atlıkarınca), tartışma proğramları yapıldı günlerce. şimdi yalan olsa bunlar neden yapılsın ki diye kaynak bulmaya gereksinim duymadım ama yinede bi  araştırayım.
  • Paylaş
1

Ali Akman, Benzer istatistiklerde aynı ortamlarda eleştirildi. Çünkü toplum dönüştürme mühendislerinin en önemli etkinlerinden biride bu tür istatistikler üzerinden sınırları gevşek olan insanların sınırsızlığa çekebilme psikolojisiyle kanıtsatılan projeler olduğunu üstelik bunun için iyi paralar harcandığını da aynı televizyonlardan bizlerde dinledik.

Yok doğrudur ona bir şey demedim de bi an aklıma takıldı durduk yere..
  • Paylaş
Dünyada 2. olmamız demek her 4 aileden birinde ensestin yaşandığı anlamına geliyormuş. yani her dört aileden biri böle anormalse vay halimize
  • Paylaş
Allah korusun ya
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

995 Görüntülenme7 Takipçi7 Yanıt