Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de ne satılabilir? Yurtdışından ne getirip satılabilir?

Genel olarak insan ihtiyacı olan herşey internetten satılabileceği gibi, yurtdışıdan da getirilebilir. İthalata değecek ürünlerse, fiyat/pazar avantajlıysa getirilebilir. Ancak iyi araştırma yapmak gerekiyor bu noktada. Şu an aktif satış yapan büyük yapı marketler bile çoğu zaman yaptıkları hatalı yurtdışı satınalmaları ile zarara uğrayabiliyor. Getirilebilecek ürünlere örnek olarak, şu an fırsat sitelerinde yer alan ürünlerin neredeyse tamamı Çin den geliyor.
  • Paylaş
2

Mesut Baran, Cevabınız için teşekkür ederim. Peki Şirketi olmayan ve küçük çaplı bir şeyler getirip satmayı düşünenler hangi sitelerden nasıl ürünleri buluyorlar ve türkiyeye getirirken hangi aşamalardan geçiyor. Bu konuda bilginiz var mı?

Yazdımdurdum, tekli ürün alımlarında 150$ gümrük limiti var bildiğim kadarıyla, aştığınızda gümrük ödemeniz gerekiyor. Aliexpress de tekli toplu ürün alımı yapabiliyorsunuz. Alibaba.com da da üreticilerden/fabrikalardan ürün satın alabiliyorsunuz yine toplu olarak. Bu sitelerden ürünleri ve firmaları görüp direk üreticilere de ulaşabilirsiniz küçük araştırmalar sayesinde. Bir yakınım en son promosyon ürünleri yapan bir üreticiden çeşitli modellerde usb bellekler getirmişti.

Çinden mal getirmek hakkında şöyle bir yazı var: zahiridunya.net/cinden-mal-getirmek

Aliexpress hakkında :zahiridunya.net/aliexpress-hakkinda-bili...

Cep telefonu olabilir ülkemizdeki fiyatla karşılaştırınca çok daha ucuza getirilebilir. Veya bir kaç marka var mesela Timberland Botlar yurtdısında 30 40 dolarken üllkemizde 300 lira.saat markaları yine öyle 300 400 liralık bir marka yurtdışına 50 dolarla satılıyor.
  • Paylaş
Bunun için öncelikle araştırma yapmak gerekiyor. Burada olmayan yada az olan ürünler nelerdir bilmek lazım ona göre yurtışından en uygun fiyata temin edip satmalı...
  • Paylaş
Geniş çaplı bir soru, bunun cevabına yüzlerce cevap verilebilir. Biraz daha spesifik mesela ne üzerine satış yapmak istediğinle başlayabilir misin?
  • Paylaş
1

Mesut Baran, Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. İnternetten satabileceğim ve satış fiyatı 50 TL yi geçmeyecek ürünler arıyorum. Kategori olarak bir sınırlama yapmıyorum, sadece satılabileceğini düşündüğüm bir şeyler arayışı içerisindeyim.

O rakamlardaki ürünler kalite olarak çok da ön planda olmayan ürünler olacaktır. Ben bir dönem araştırmıştım. Farklı farklı portallarda araştırma yapabilirsiniz. AliBaba en büyük uzakdoğu ürün portallarından. 2 tane örnek ürün benim zamanında aklıma gelenler şunlar mesela (alibaba üzerindekiler gibi ucuz ürünler değil ama fikir verebilir):
  • ReelSonar: reelsonar.com Balıkçıların suyun altındaki balıkların bulunduğu mesafeyi görebilmelerine yardım ediyor. Türkiye'de tutmayabilir ne de olsa herkes balıkçı :) ama örnek olarak ekledim.
  • İdeaPaint: Ofis duvarlarını yazılıp silinebilir tahta benzeri yapıya dönüştüren bir ürün ideapaint.com. Vay distribütörlüğünü almışlar :) - muraspec.com. Ama bir de şurası var: eezecleandryerasepaint.com
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2117 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt