Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye Havalimanlarındaki güvenlik kontrolleri ne kadar güvenli?

Bugün sabah yaşadığım 3 örnek:1) 2 yaşında çocuğu ağladığı için sırt çantasını çıkarttırmadan güvenlikten geçen aile 2) Son güvenlik geçişlerinde küçük çocuklara verilen 500 ml'lik su izni, (Ama benim 50 ml kalmış traş kolonyama izin yok) 3) Son güvenlik noktası sonrasında bulunan kafelere su taşıyan, çalıştıkları şirkette işe belki dün başlamış insanlar, (11 Eylül'den 1 gün önce ikiz kulelere çarpan uçakların kalktığı Boston Logan havalimanında da benzer zafiyetleri görmüştüm) bizzat görmüştüm.Düzenle
Sanırım 2009 yılıydı aktarmasız olarak JFK den Ataturke oradan da esenboğa ya berbat bir dönüş yolculuğu yapmıştım. guvenlik sorunları yaşamamak icin penye eşofman bez papuclar giyerim uçak seyahatlerinde ve bavulunu varsa muhakkak çok sıkı kontrol ederim hatta otelden çıkarken ıslak bezle çantalarımı, bilgisayarimi silerim, çünkü otel odasından esyama narkotik partikullerin bulaşma ihtimali var, otelde benden önce kalan birisi belkide oda da kokain filan almıştır diye düşünürüm. Yani bu kadar titiz hazirlanirim uçuşa. Ama yukarıda yazdığım yolculuktan dönünce evde bavulumu açtığımda yaşadığım şaşkınlık çok büyük oldu. Çünkü bavulumda ruhsatlı silahına ait bir adet mermi buldum. O kadar titizlige rağmen o mermi benimle beraber ankara newyork ankara yapmıştı. Amerika da o mermi bir bulunsa çıkacak rezilligi düşünmek bile istemiyorum. @manas çok haklı çok sıkı gibi gözükse de aslında küçük ama önemli açıklar var hava alanlarında, sigara içtiğim icin 3-5 defa girip çıkınca yüz göz olduğum çok polis oldu ve şakalasarak o güvenliklerden geçtim. Ya dışarıdan içeri birşey sokuyorsam? Ya sigara bahanesi kamuflajsa. Vel hasil o güvenlikleri güvenli bulmuyorum.
  • Paylaş
Esenboğa'da geçenlerde kemerimi kaybettim diyerek kontrolden sonra kontrolsüz olarak geri çıktım, etrafa, eşya kutularına falan baktım ve döndüğümde ne manyetik kapıdan geçtim ne de üstüm arandı. Zaten öncesinde de balonlu folyoya sarılmış bir desktop bilgisayarı da açıp göstermeden geçirdim. Laptop'u görmek isteyen zihniyet, koca metal kutuyu içine bile bakmadan nasıl geçirdi hayret ettim... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR