Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye kendi uçağını üretmek için hazır mı?

Bunun için çalışmalara başlandı, Tusaş Anka'yı, Hürkuş'u üretmeye başladı, yakın zamanda uçuşa geçiyorlar. Hazır mı sorusuna gelince de aslında hangi tip uçaklar için hazır veya değil diye incelenmeli. Evet eğitim uçağı yapabiliriz ama bir yolcu uçağı yapabilecek kapasitede olduğumuzu sanmıyorum. Hem 500 yolcu kapasiteli bir uçak ürettik diyelim, bu dışarıya kıyasla çok maliyetli olur ve airbus a380 almak varken, bir devrim olmalı ki Türk yapımı uçak tercih edilsin.

Yani ülkemiz bu saatten sonra insansız hava araçlarına, ordu ekipmanlarına, eğitim ve savaş, nakliye belki de yangın için yapılan uçaklara yönelmeli ama bu yolcu uçağı olmamalı diye düşünüyorum, geriye kalanlar için hazırız, küçük hobi tipi uçaklarla başlamalıyız belkide.. Bundan 60 yıl önce kendi uçağını üreten bir ülkeydik. Çok zor olmamalı, sadece bu konuda devlet tarafından da teşvike ve desteğe ihtiyaç var hepsi bu.
  • Paylaş
Düşmanlarımız bizi çok iyi tanıyor.Gelişmemizi engellemek için ellerinden geleni tahmin bile edemeyeceğimiz yollardan yapıyorlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

437 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt