Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye Uzay Kurumu kurulduğunu biliyor musunuz?

onunda yolsuzluğunu çıkarırlar  mars a gidiyoruz derler. dünyanın etrafında iki tur atarlar  emekli olurlar :)
  • Paylaş
haaaa kamu güvenliği müsteşarlığıda kuruldu da güvendemiyiz ki? uzay kurumu kuruldu diye uzaya çıkak.
  • Paylaş
2

Redeye, Eskiye nazaran kap kaç azaldı diyorlar ama güvenlik de geniş bir kavram tabi...

Hakan, o dediğin polisleri yattığı yerden çıkarıp sokaklarda gezdirmekle oluşturulan güven timleri sayesinde oldu.dostum. kgm ile ilgisi yok yani. benim dediğim çakma kurtlar vadisinin devlet uygulaması.

Mümkün mertebe uzaya git...
  • Paylaş
Evet. Türkiye'nin Nasası diye haberleri çıktı.
  • Paylaş
evet zannediyorum orada gençler için uzay simulasyon merkezlari var
  • Paylaş
Bu haberle ilgili çeşitli yazılara ulaştım. Gerçekten önemli bir konu bu. 2004 senesinde TUK için yola çıkılıp, şimdi yeniden düğmeye basılması ilginç ama olumlu bir gelişme. Uzaydan, güneş antenleri vasıtasıyla yeryüzüne enerji çekilmesi ciddi yatırım ister. Bu konu üzerinde diğer ülkeler geçen bu kadar yıl içinde ne yaptı araştırmak lazım. Ancak kaynak olarak alternatif enerji kaynaklarında ciddi potansiyel var. Öncelikli hedef güneş enerjisi, dev güneş panelleri üzerine olmalıdır. Nükleerden ziyade bir Güneş enerjisi santrali kurmak daha hayırlı olacaktır. Maliyet, yatırımı oldukça yüksek ancak yine de çeşitli varyasyonlar, senaryolar geliştirilebilir.
  • Paylaş
Türk Dil Kurumu'nun Astronot sözcüğü yerine kullanılması için Gökmen diye bir tabir ürettiğini biliyorum. Türk Halkı olarak yavaş yavaş uzaya adım atıyoruz bizler de. 

Güneş enerjisi ile alakalı söyledikleriniz kulağa çok güzel geliyor, her ne kadar şimdi masrafı fazla olsa da çevreye zararı olmaması ve kullanım esnasında fiziksel herhangi bir dönüşüm yapmaya ihtiyaç duymaması gibi sebepler ile bu masrafı zaman içerisinde kapatabileceğini düşünüyorum. Ayrıca bir nükleer santral gibi, yanıbaşımızda büyük sorunlara yol açabilecek tehlikeler de oluşturmuyor. 
  • Paylaş
dün akşam saat 19:30 gibi (hava karanlıkken) kütahyada başbakan bir baraj açılışı yaptı . şehir meydanından canlı yayınla barajdaki açılış törenine bağlandılar görüntülü olarak. ve dedi ki " hadi bakalım kameraları şu baraja çevirin, zoom yapında barajımızı bir görelim"  buraya kadar herşey tamam dı ancaaak kemarlar baraja bir döndü ; görüntülerin hepsi gündüz görüntüsü :)) .... daha bişeye gerek var mı? nehaldeyiz herşeyimiz çakma.
  • Paylaş

bılmıyordum supermıs

sadece abd mı yapacak yanı​

  • Paylaş
geleceğe yönelik bir yatırım olsa gerek
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

978 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt