Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de 18 yaş altı gençlerin programlama öğrenebilecekleri topluluklar ya da mail grupları var mı?

18 yaş altı gençlerin çoğunlukta olduğu programlama merkezli sosyal ortamlar arıyorum.Düzenle
Yaş'a bağımlı bakarsanız bu işe geriden dahil olursunuz. Programlamanın yaşı ve zamanı yoktur bence. Tek gerekli olan başlangıç seviyesini iyi bir şekilde öğrenmelerini sağlayacak eğitici.
  • Paylaş
Türkiye'de böyle bir oluşuma rastlayamadım. Github, CoderDojo ile birlikte çalışarak SF'da çocuklara programlama öğretmeye başlamış. github.com/blog/1034-kids-are-the-future-teach-em-to-code Belki gönüllü bir çalışma başlatıp CoderDojo'yu Türkiye'ye getirebiliriz.
  • Paylaş
Ben 15 yaşındayım. 9 yaşında Bilgisayarcıda çalıştım. Donanım hakkında temel olan herşeyi öğrendim. Sıra yazılımdaydı. Windows, Blender, Visual Studio, Unity, Game Maker vb. Sayamadığım bir çok şey öğrendim. Programlama dili öğrenmeye karar verdim. Bir kaç yanlış anlaşılma olsada buradaki arkadaşlarımız bana yardım etti ve C++'a başladım. Sanada öneriyorum. Çok genel bir dildir. Bir çok dersleri mevcuttur. Bkz: Muhammed Mastar
  • Paylaş
:s 18 yas ustune farklı seyler mı ogretıyolar anlamadım.
  • Paylaş
Güzel bir konuya değinmişsin, ben de bilmiyorum ama böyle bir oluşum içinde yer almak ve destek vermek isterim. Eğer yoksa biz yapalım.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1396 Görüntülenme12 Takipçi5 Yanıt