Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de arkadaşlık siteleri para kazanabiliyor mu? Siz bu sitelere nasıl bakıyorsunuz?

Kazanıyorlar elbet. Çünkü birine mesaj yazmak için altın üyelik adı altında üyelik satıyorlar. Bu sitelerde de diğer kullanıcılara yazan genelde bay üyeler oluyor. Bayan üye mesaja cevap verebiliyor. Yani bayanların altın üye olmasına gerek olmuyor. Diğer gelir modelleri de mevcut tabi.

Ben bu siteleri sevmiyorum. Bunlar arkadaşlık değil de dating siteleri. Yani amacı tanışmak, görüşmek. Bunu da kurbanlık hayvan seçer gibi yapıyorsunuz. Çünkü genelde profillerde "beni tanıman için yaşaman lazım" gibi iddialı cümleler var. İlgi alanları gibi şeyler hep aynı kitap, film, müzik. Ne kalıyor geriye? Yaşı, fotoğrafları, bulunduğu yer.

Mesela inploid'de iki insanın tanıştığını düşünün. Bir sürü soruya olan cevaplarından, blog yazılarından karşınızdaki kişiyi çok daha iyi tanıyabilirsiniz. Bunu karşı cins için söylemiyorum. İkisi arasında burada bir fark yok.

Facebook zaten yeni insanlarla tanışmak için uygun bir yer değil. Zaten özellikle buna dair önlemleri var. Belli sayıda kişiyi arkadaş ekler ve karşıdaki reddeder ve "bu kişiyi tanımıyorum" derse hesabınız arkadaşlık isteği yollamaya yine bir süre kapatılıyor.
  • Paylaş
Ülkede salak şeylere para verecek o kadar insan var ki kazanmaması salaklık... .
  • Paylaş
İyi kazandıklarını düşünüyorum ben de. Çok ciddi üye sayıları var ve premium hizmet satın alan da ciddi bir kitle var. Ancak arkadaşlık sitelerinde eticaret sitelerindeki gibi ürün mal ayıklar gibi insanları filtrelemek ve birbirinin kopyası profilleri okumak zaman içinde kullanıcının motivasyonunu düşürüyor. Bence dünyada yenilik getirilmeye çok açık bir alan olarak duruyor.
  • Paylaş
Oo abi süper bi manita düşürdüm
walla mı lan
tabii ya
hangi site o

muhabbetleri dalga dalga sürdükçe çoook kazanır o siteler çook.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

570 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt