Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de basına ne kadar güveniyorsunuz?

Zaten basının denetim altında tutulduğunu biliyordun ancak son olaylardan sonra görüldü ki basın sadece susturulmuyor/susmuyor dahada vahibi belli güçler adına taraflı yayın yaparak insanları yanlış bilgilendiriyor ve bunu malesef her uçtaki basın kuruluşu yapıyor, birisi bir şey yayınlamazken diğeri herşeyi yayınlıyor ancak bunun yanında belirli kandırma yöntemleri ile insanları gaza getirme çalışmalarında bulunuyor. Bağımsız basın malesef hayallerimizde yaşattığımız bir romantik ütopya olmaktan öteye geçemiyor. #kelepirsatılıkmedya

Bu sürecin şahsım adına bana kattığı en büyük derslerden biri de eskiden ne kadar çok kandırılmış olduğumu anlamak ve bakış açımı daha özgürce genişletmek olmuştur.
 • Paylaş
Bu ülkenin bir medya sorunu olduğu tartışmasız kabul edilen bir gerçek. Basın hemen her konuda kusurludur belki ama gelin görün ki bu kusuru taraflılığa yorup başarısızlıkları ve suçları örtme girişiminde bulunuluyor. Medya çalışanlarının tarafı hiçbir zaman varlık mücadelesinin yani tiraj kaygısının önüne geçemez. Kaldı ki Türkiye'de basın haber vermek veya olaylara ışık tutmak için değil birilerinin sözcülüğünü yapmak için kullanılıyor. Tüm dünyada başlarda basın böyle başladı ama tarafsız, gerçek bir basın anlayışı da oluştu. Sadece Türkiye'de mi böyle? Hayır tabii. Dünyanın pek çok ülkesinde basın birilerinin hizmetindedir ama Türkiye'de daha çok birilerinin hizmetinde. Türkiye'de daha çok avukat olarak kullanılıyor. Dünya basınına pek güvenmemekle birlikte Türk basınına hiç güvenmiyorum.
 • Paylaş
Birkaç iyi örneğe rastlasak da maalesef, Türk basını diye bir şey yok. Bu ülkede basın yalaka, şahsiyetsiz, satılmış, biatçı, tetikçi, birilerinin suçuna yardım ve yataklık eden, delil karartan, koyun yöneten, iktidarın bağırsak temizliğini dilyle yapan bir nitelikte dir basın. Asla bir gram bile güvenmiyorum bu ülke de ki basına.
 • Paylaş
Bir kaç istisna hariç tabi ki hiçbir güvenim yok. Hatta o kadar ki (iki online kanal hariç) tüm televizyon kanallarını boykot ediyorum, benim ratingimi alamasınlar... İçinden görüp yaşadığım olayları çarpıtıp tamamen ters çevirdiklerine şahit oldum. İnsanlar hangi görüşten olurlarsa olsunlar, Türk basını onların doğru haber alma özgürlüğünü kısıtlıyor. Bence tüm halk olarak basınımızı boykot etmeliyiz.
 • Paylaş
Türkiye'ye güvenmiyorumki basınına güveneyim. Memleketimi ve insanlarını çok seviyorum ama güvenmek başka birşey
 • Paylaş
Haberleri kişisel görüş ve çıkarına veya ait olduğu medya patronun çıkarlarına göre yayın yapan bir basın var maalesef. Hiçbir şekilde hiçbirine güvenmiyorum.
 • Paylaş
Bir zamanlar Bab-ı Ali denirdi onun bile sadece adı güzeldi...
 • Paylaş
Türkiye'de basına sübjektif bir güvenin varlığını sorgulamayı anlamsız buluyorum. Toplumun ağır çoğunluğunun düşünceleri açık ve belirgindir, fakat kendi düşüncelerinden olan basın kanalı ile olmayanı ayırmayı da bilecek kadar bilgililerdir. Fikrimce, en muhafazakarlar ve en soldakiler de buna dahil. Bunun yanında; kişilerin kendinde özgür ve güvenilir bulduğu basına erişme fırsatı her zaman var; ana akım basın gamı dışında kalan çok basın organı var. Dolayısıyla, basın güvenilir olur veya olmaz; önemli olan kişilerin güvendiği en az bir organın varlığı veya yokluğudur.
 • Paylaş
Hiç bir şekilde güvenilecek bir tarafı olmadığını düşünüyorum.Bunun sebebi hepsinin taraf olmasından kaynaklanıyor.Yani hepsi sadece kendi hitap grubuna sesleniyor ve bu bence güvenilmez olduğunu gösterir.Hiç bir olaya karşı objektif bakamadıkları ve insanları gerçekler yerine sadece duymak istedikleri şeylerle kandırdıklarını düşünüyorum.
 • Paylaş
Türkiye'de basın mı var? bana basından bahsetmeyin yandaş medya kim ne kadar verirse bu kadar basit !!!
 • Paylaş
Birgün gazatesi hariç diğerlerine pek ılımlı bakmıyorum sebebini yaşadığımız şu günlerde açık ve net gördüğümüze inanıyorum.
 • Paylaş
Taraf Gazetesi dışında hepsine mesafeli ve dikkatliyimdir
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2066 Görüntülenme16 Takipçi13 Yanıt