Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de cinsellik neden saldırı amaçlı kullanılıyor? Herhangi bir durum olduğunda neden intikam ve acı vermek amaçlı kadınlara cinsel sözlü taciz ve cinsel taciz uygulanıyor? Cinsellik iki kişinin karşılıklı isteğiyle olan bir şeyken kadınlara neden bir ceza olarak dayatılmış?

En küçük bir tartışmada bile ya da en basit bir şekilde kendini ifade ederken kadınlara direkt sövme bazlı kadın konuşmaya devam edersede cinsel saldırı bazlı davranış uygulanıyor. Düzenle
Sadece Türkiye de değil, hatta sadece insanlar için bile değil.

Sevmek eyleminin bir adım ötesi sevişmek, buraya kadar herşey normal giderken hard core sekse nasıl dönüşüyorsa zaman zaman cinsellik, Aynı kafanın ürettiği bir cezalandırma yada aşağılama malzemesi de olabiliyor. Belki ilkel benlik yada anlık bir hormonal tepki ama cinselliğin içinde şiddet her daim var. Bu sebeple de ilkel benliğini eğitememiş insanların cinselliği şiddet içerikli kullanması yada daha doğru bir ifade ile şiddete malzeme yapması doğal bir sonuç.

Buraya yazmak çok şık olmaz ama kafamızın tası attığında ettiğimiz küfürler bile seksin hard core hali.
  • Paylaş
Cinsellik toplumumuzda bir tabudur.
Insanlar gizlemeye calisir, bundan utanirlar.
Kadinin "namus" u toplum icin onemlidir, bozulmamasi gerekir. Namussuz kadin asagiliktir. Kirdir.
Bu dusunce yapisindaki toplumda dogal degil de nedir cinselligin bir silah olarak kullanilmasi.
  • Paylaş
En başında beceremediğimiz "Müslüman" bir Ülke olduğumuzdan denilebilir fakat bu düşünce bu olayın çok küçük bir bölümünü kapsar. Daha geniş kapsamlı bir durum ise tamamen insanların eğitim düzeyi ile ilişkilendirilebilir. Ülkece eğitim konusunda çok çok geride olduğumuz, pas geçilemeyecek kadar büyük bir sorundur. Hem her güzel kızlarla ilişkiye girme isteği, hem de evlenirken el değmemiş bir kız ister Türk erkeği. Bu işin doğru bir şekilde ele alınması içinse Müslümanlıktan vazgeçmek ya da gizli saklı işler çevirmekten ziyade eğitim kalitesini üst raflara taşımakta saklıdır. Demem o ki eğitim düzeyimizi (Bunu derken sadece okur-yazar nüfusunun artması değil!) arttırırsak, bu tür durumlar, can sıkıcı konu olmayacak kadar küçük gelecektir.
  • Paylaş
Kadın ve anne kutsala yakın derecede önemli kabul ediliyor geçmişten günümüze Türk toplumlarında. İslamiyet'te, cennet annelerin ayakları altındadır vurgusu yapılıyor. Buna rağmen ilk küfür konusu anne ve eş oluyor.
Bunun birinci sebebi, küfür eden kişinin kendi annesi ya da eşi olmaması. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın gibi bir şey.
İkincisi, madem ki üst düzey önemli sayılıyor, o zaman karşımdakini ağır biçimde incitmenin yolu budur, mantalitesi var.
Tabiatta da bir gariplik var. Neden bir erkek, birden fazla dişiden oluşan bir 'harem' oluştururken; bir dişi tam tersini yapmıyor. Neden iki erkek bir dişi ya da harem için mücadele ederken; iki dişi tersini yapmıyor?
  • Paylaş
2

Turck Turck, eğitimsiz toplumuzda,ezik insanlar kadınlar karşısında kendilerini üstün sanıp istedikleri herşeyi yapabileceklerini düşünüyor.cahil olmalarından dolayı güçsüz insanın kendileriyle başa çıkamayacaklarına inanıyorlar.ailede saygı,sevgi,ahlak eğitimi almamış olmaları onların empati yapabilme yeteneklerinin gelişmediğinin göstergesi,zira toplum bilinci olaşmadığı topluma karşı saygısı olmayıp,

Turck Turck, karşısındaki insanlara kaba davrana biliyor,oysa aynı insana karşı oluşan tepkide nasıl kaçacağını düşünüp olay yerinden kaçma çabalarını bakınca nasılda ezik oldukları ortaya çıkıyor.tetikleyen başka unsur.abi zaman içinde bir takım cinsel saldırı ve tacizlerde onları t

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

184 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt