Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de eşcinsel bireylerin evlat edinme haklarının yasalar yolu ile ellerinden alınması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Teknik olarak üretmesi mümkün olmayan bireylerin kağıt üzerinde evlat edinmesi doğaya, bilime , inanlar için dine aynı cinse yönelik duygularını bastıramaycakları için çocuk haklarına aykırıdır. Daha kendini cinsini bilmeyen iki erkek yada kadın nasıl olur da bir çocuğa sağlıklı gelecek sunabilir.

Homofobik bir adam değilim, hatta inançları olduğu kadar evrimci düşünceye, bilimsel akla inanan bir adamım. Bu sorunun gerçek hayatta ki çocuklar üzerindeki etkilerini bir düşünün ya o erkeklerden /kadınlardan aktif olanı zaten doğa ve bilim dışı olan arzularını evlat edindiği erkek/kız çocuğu üzerinde denerse Nerede kaldı evlat edinmenin ulviyeti.

Hali hazırda iğrenç bir şekilde çocuk istismarı yapılırken ve daha bunlar engellenememişken birde bu olayı risk faktörü haline getirmek hatta olumlu bakmak neyin nesi. O kadar değil arkadaş. Hatta yok deve yani.
  • Paylaş
2

Şaman, Bence kadın eşcinsellerde olabilir be hocam.

Hakan, mobilden bu kadar yazabildim üstad şimdi revize ettim :)

Kadın ve erkek çiftlerin bile hadi evlat edinelim demeleriyle o evlat kendilerine verilmiyor.
Kaldı ki bana göre yeterli olmayan, oldukça uzun ve meşakkatli bir evresi var bu işin.
Önemli olan kişinin insan olma normlarında davranış sergileyebilmesi.
Ayrıca bir yasadan bahsediyoruz burada. Bir yasa içerdiği hüküm gereğince her bir yönde eşit adalet saçabildiği ölçüde doğrudur.
Ben bu yönüyle olaya bakıyorum. Ve eşcinsellere cinsiyet kavramlarından dolayı yasak getiriliyorsa bu yasağın öz sebebi; çocuğun, ebeveynlerinin bu cinsel yönelimlerinden olumsuz etkilenebileceğinin düşünülmesidir.
Bu durumda sorarlar adama; ulan sen o yaştaki çocuğa hiç bir kanıt sunamadan din diye bir kavramı aşılayıp yıkıyorsun beynini. Napıcaz hee tazecik beynin gördüğü bu durumu ne yapıcaz..
Önce İnsanın gelmediği yerde adaletin verdiği kararında bir anlamı yoktur.
Nokta.
  • Paylaş
Biliyorsunuz sürekli olarak eşcinsellerin haklarını savunuyorum yalnız erkek eşcinsellerin evlat edinmesini de haklı bulmuyorum. Bir adamın (hetero) ya da iki amca oğlunun da evlat edinmesine imkan olduğunu düşünmüyorum. Çocuğu doğurtabilecek ya da doğurabilecek cinsiyeti olmayanlar tabii ki çocuk sahibi olmamalılar, kaldı ki hetero erkekler de kadınları olmadan evlat edinemezler.. Bu kadarı erkek eşcinsellere gelsin. Kadın eşcinseller hakkında biraz daha farklı düşünüyorum. Kadınların çoğu seçtikleri için eşcinsel, sonuçta erkeksi olduğunu düşünerek eşcinsel olan kadınların testosteron fazlasından sakalları çıkmıyor. Zaten kadın eşcinsellerde en az bir partner tamamen kadın özelliklerine sahip oluyor. Babasız büyüyen çocuklar da illa da katil, hırsız olmuyor, bence kadın eşcinsellerin evlat edinmelerine izin verilmeli.

Farkındayım bayağı subjektif oldu ama soruda da düşüncelerimiz soruluyor sonuçta. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

119 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları