Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de teknik direktörlerin çok uzun süre bir takım başında duramamalarını sebebi nedir?

Türk futbolunun sabırsızlığından kaynaklanmaktadır. Türk futbolunda taraftarlar ve yöneticiler, olaya profesyonel olarak bakmamakta ve hemen her maç başarı beklemektedirler. Uzun vadeli olarak kimse düşünmemekte ve uyumu gözardı etmektedir. Türk futbolunun da en büyük sorunu istikrarsızlıktır. Yurtdışında istikrar, sadece takımlar tarafından değil federasyonlar tarafından da desteklenmekte ve bunlara paralel önlemler gelmektedir. Türk futbol takımları da kadrolarını yeterli bir teknik adama uzun vadede emanet ettiklerinde başarılı olacaklardır.
  • Paylaş

Başarının ölçüsü maç kazanmak olduğu sürece Türkiyede teknik direktörlerin ömrü uzun olmaz

  • Paylaş

Asıl teknik direktör sayılan yorumcuların, seyircilerin ve trübünlere oynayan basiretsiz yöneticilerin yüzünden. Gördüğüm kadarıyla ağzı olan konuşup tribünden ve televizyondan direktörlük yapıyor. Futbol altı üstü bir oyun ve insanlar bunun farkında değil!

  • Paylaş

Türkiye'de yöneticiler futboldan tam olarak anlamıyorlar ne yazık ki.Maç sonuçları yada puan tablosundaki durumlarına bakıp,sabır göstermeden bir teknik direktörü koltuğundan edebiliyorlar ve hatalar zinciri başlıyor ve bir teknik direktör gelip, diğeri gidiyor.

  • Paylaş
Taraftarın tek derdinin "skor" olması.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

969 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt