Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'deki arabaların çoğunluğunun siyah, beyaz yada gri renkli olmasının psikolojik bir nedeni olabilir mi?

Siyah, beyaz ve gri seçimler karamsarlığın göstergesi midir?Düzenle
Türkiye'de insanların siyah beyaz be gri giyiniyor olması ile aynı neden; renklerden korkuyoruz genlerimize işlercesine korkutulduk ... !
  • Paylaş
Siyah renk arabaların tercih edilme sebebi güç,asalet ve zenginlik.

Beyaz renk arabaların tercih edilme sebebi arabanın hatlarının daha net olması ve daha çok göze çarpması.

Gri renk arabaların tercih edilme sebebiyse kiri ve çiziği fazla göstermemesi ve jantlarla uyum sağladığından çoğu araba modeline yakıştığı içindir.

Ayrıca beyaz,gri ve siyah arabalar diğer canlı renkli arabalara göre satarken daha avantajlıdır çünkü herkes tarafından kabul edilen renklerdir.


Psikoloji
  • Paylaş
Bizim bir arkadas tozu topragi gostermesin diye gri ve beyaz alacaksin derdi oradayken. Psikolojik etken var biryerde evet. :)
  • Paylaş
Bu renkler tercih ediliyor, aralarinda bir secim yapmanin sebepleri var. Ancak bana gore bunlarin disinda bir renkle araba almak buyuk cesaret. Tum kusurlar kabak gibi ortaya cikar. Su turuncu olan varya, o solladi gibi... Sollamak kusur dehilmiydi yoksa...
  • Paylaş
Bence olası bi satış üzerine bu davranış, farklı bi rengi aynı fiyata alırsınız fakat satarken cok daha ucuza satmak zorundadınız keza sadece sizin gibi o rengi seven birini bulmak zorundasınız
  • Paylaş
Dikkat cekmeyip goze batmadan cogunluga uymak icindir belkide sonucta en ufak biseyde bile birbirimizi yargilariz bu araba rengindede var, belki bunu dusunmuslerdir belkide arabada diger renkler yerine bunlari secmek daha caziptir yada satacaklari zamam alicisi coktur bir suru neden olabilir.
  • Paylaş
Arabayı daha iyi gösteren renkler olduğu için ağırlıklı tercih ediliyorlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1049 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları