Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'deki direnişten dolar ve euro nasıl etkilenir?

Bunu direnişin geldiği nokta belirler kanımca, eylem polis gereksiz müdahale yapmadığı zaman bu şekilde azalarak söner ve ilk günkü asıl eylem sahiplerine kalır. Bu şekilde seyreden bir öngörü için dolar ve euro hafif yükselir ve geri gelir, makas maliyeti sebebi ile bu hareket kar getirmez ama.

Zaten asıl spekülatif hareket eylemden önce başladı, 2.07 seviyesindeki sepet kur 2.17 civarına geldi. Buradan çıkan ana fikir şu eylemleri ne büyüttü, polisin şiddeti ve Erdoğan'ın tavrı. Erdoğan'ın böyle bir tavırla hareket edeceğini bilenler borsadan çıkıp dövize yöneldi belki olaylardan önce. Bu örneği neden verdim; eğer borsa ve döviz cephesinde bir hareket olacaksa olayları önceden planlayan ya da gören kazanır.
  • Paylaş
Yükselir olaylar durulana kadar; muhtemelen birkaç ay daha etkisi görülür... Yatırım için geç değil; kişisel görüşüm tabi..
  • Paylaş
Ülkemiz tüm gaz, mermi vb. Harcamalarına rağmen direnişten fazlaca etkilenmedi ama bilindiği üzere yolsuzluklardan fazlaca etkilendi. Bunu 17 Aralık'dan bu yana fırlayan döviz kurlarından rahatça görebilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

678 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt