Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'deki elektronik sektörü nereye gidiyor?

istatistikler iyiye gittiğini gösteriyor, iyiye giden devre ve sistem imalatı tabi, malzeme bazında bağımlılığımız sürmekte...
  • Paylaş
Türkiye'deki elektronik sektörü gelişmiş ülkelerin çok gerisinde fakat gelişmekte olan bir sektör. Üniversitelerimizin AR-GE çalışmalarına önem vermeye başlamaları ile uluslararası arenada etkinliğimiz daha artacağı görülüyor. Farklı üniversitelerde mühendislik fakültelerinin açılması ve yeni labrotuvarların kurulması önemli bir gelişme olarak görülmekte, ayrıca dünyadaki farklı ülkelerin elektronik alanında Türkiye'deki fuar ve etkinliklere ilgi göstermesi pozitif bir sonuç olarak görülmektedir. .
  • Paylaş
Elektronik sektörü deyince çok geniş bir anlam ortaya çıkıyor. Elektronik eşya üretimi açısından kendi kendine yetiyor ve hatta fazlası da yapılıyor. Özellikle savunma sanayinde kendine has tasarımlar da ortaya çıkıyor fakat devre elemanı (tüm devre) üretimi konusunda ciddi olarak dünya gerisindeyiz. Bunun da önüne geçilmeli, ama biraz geç kaldık artık.
  • Paylaş
Elektronikten kastımız eğer daha profesyonel düzeyde dijital çalışmalarsa, Türkiye'nin bana göre bir sonra ki noktası profesyonel seviyede ki silikon vadileri olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

869 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları