Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'deki en iyi kampüse sahip üniversite hangisidir?

Bilgi Üniversitesi "Santralistanbul" kampüsü oldukça güzel
bence. Boğaziçi Üniversitesi keza, hiç değilse gördüklerim arasında. Bir de
Anadolu'da Çukurova Üniversitesi geldi aklıma.
  • Paylaş
Bu kampüste ne aradığınıza bağlı. Eğer alanın çok büyük ve yeşillik, börtüböcek olmasını istiyorsanız OMÜ'nün ana kampüsü çok güzeldir :) Eğer eşsiz bir manzara istiyorsanız, hem yeşilin hem mavinin dansını arzuluyorsanız elbette Boğaziçi'nin Güney Kampüsü ki benim de favorim :) İçinde bol etkinlik olan, bir günü bir gününe benzemeyen bir kampüs istiyorsanız bunu pek bilmiyorum ama özel üniversitelerin böyle kampüsleri mutlaka vardır :)

İşte benim favorim :)
Üniversite
  • Paylaş
Boğaziçi
  • Paylaş
ODTÜ kampüsü Ankara bozkırında bir vahadır, oldukça da büyük, yeşil ve ağaçlıktır, içinde hatta bir gölcük de bulunur, ayrıca tüm sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tesisler de mevcut. Yalnız girmesi, sonrasında da çıkması oldukça zordur. Yine zor üniversitelerden biri ama güzel manzara istiyorsanız mini minnacık ve bol yokuşlu olsa da Boğaziçi Üniversitesi'nin güney kampüsü de çok güzeldir. Bunun da çoğu bölümüne girmek zordur. Yine de ikisinin de girmesi ve çıkması oldukça basit bölümleri de mevcuttur. Bunların arasında ekmeği az olan meslekler veren fen edebiyat fakültelerinin bazı bölümleri, beşeri ilimler ve eğitim fakültelerini sayabiliriz.
  • Paylaş
Büyük Üniversiteler var tabi ki de Konya Selçuk Üniversitesi kampüsü çok büyük ve ÖDTÜ gibi yeşillik alan çok , agaçlık alan çok fazla adeta kocaman şehir gibi kampüs
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR