Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'deki sınav sistemi sürekli değişiyor. Tabiri caizse öğrenciler deneme tahtası. Bu durum için ne düşünüyorsunuz? Genç nüfusun sınav sürecini nasıl değerlendirmesini önerirsiniz? Nasıl bir tempo içinde çalışmalıdırlar?

Haklısınız.sabah uyandığımızda ne ile karsılasacağımızı bilmiyoruz. Bu yüzden sistem de size ne yapmanız gerektiği veriliyorsa onu dikkatli inceleyip gerekirse kendisi hep kısıtlayarak çalışmalısınız hedefiniz büyükse uykuya bile vakit yok gerçek olan bu elimizden başka birseyde gelmiyor maalesef.
  • Paylaş
Aslında sınav sisteminde değişen hiçbir şey olmuyor. Öğrencinin hangi yıllarında sınava gireceği değişiyor. Sistem aynı kalıyor, sayısal var, sözel var, bazen de eşit ağırlıklı var. Sınavlar 5 seçenekli ve çoktan seçmeli. Sınavlar her daim yarış sınavları kim daha iyiyse o daha iyi bir yere giriyor. Genç nüfusa bu durumda düşen her zaman diğer yaşıtlarından daha iyi olmaya çalışmak ki bir öğrenciden beklenen de her zaman buydu. Öğrencinin işi okula gitmek ve bol bol ders çalışmaktır, eğer o da ana babası gibi haftada 45-60 saatini kendisinden beklenen işe yani derslere ve okula ayırırsa bir problem kalmadığını görecektir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

271 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt