Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'den yakın gelecekte özellikle otomotiv sanayisinde bir yerli dünya markası çıkar mı?

Bence yakın gelecekte ulusal ve iyi bir marka çıkar. Ama dünya markası olması çok uzun bir zaman alır. Zaten böyle olması gerekiyor. İlk önce istikrarı yaratırsın sonra tanıtım, konfor, ar-ge derken baya bir süre geçer. Ama bunları harfiyen başarırsan dünya çapında bir marka olusun, neden olmasın?

Zamanında Devrim'in üretimine devam edilebilseydi kim bilir belki şu an Mercedes, BMW, Fiat gibi bir dünya devi olmasa da Opel, Citroen ile rekabet edebilirdi.
  • Paylaş
Bu kafayla zor o kadar uçuk zengin var bir tanesi "hadi arkadaş kalkın kendi motorumuzu yapacağız, kendi transmitörümüzü yapacağız" demiyor. Ne b*ktan bir durumdur ya Türk milleti olarak açgözlü müyüz acaba cebimizden bir şey çıkarmak istemiyoruz hoş o tekrar dönecek çıktığı yere ama demek ki en ucuzu neredeyse o raya gidiyoruz aklıma et yerli besi muhabbeti geldi iç piyasada adam 17-18 liraya mal ediyor dışarıdan kemiksiz sorunsuz adam bize kapımıza kadar 12 liraya getiriyor, vay arkadaş.. Kusura bakmayın kafam karışık biraz..
  • Paylaş
Arkadaşlar New York taksi ihalesi bugünlerde sonuçlanmak üzere, eğer takip ediyorsanız. Orada Ford-Nissan ve Karsan kapıştılar. Karsan tamamen Türk yapımı motoru herhalde hariçtir ama şartlar oluştuğunda 100% TM araçların yapılacağına eminim.
  • Paylaş
Yerli araba veya orijinal Türk markası hem de en iyisi yapılır, ancak sorun şu ki hiç kimse hazır karı bırakıp sıfırdan türkiş ile uğraşmak istemiyor, biraz da bunu karlı görmüyor.
  • Paylaş
ilk önce yerli bir marka çıksında gerisi gelir.
  • Paylaş
Bir tane seri üretim çıksın.Gerisi çorap söküğü gibi gelir.Motor üretmek şartıyla.
  • Paylaş
Fosil yakıtlarla çalışan araçlar yerine elektrikli araçlarla çalışan araçlar konusunda uygun adımlar atılabilir.çünkü fosil yakıtlarda rekabet edemeyecek kadar zayıf bilimsel güce sahibiz.elektirkli araçlarda ise iyi bir çalışma ilee neden olmasın
  • Paylaş
Çıkmaz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

942 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları