Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'nin 3 tarafı denizlerle çevrili. Peki İnsanlar neden İstanbul'dan İzmir'e yani Marmara'dan Ege'ye deniz yolunu kullanarak gidemiyor?

Geçtiğimiz yıllarda bahsettiğiniz hatta çalışan ANKARA-SAMSUN-TRUVA feribotları vardı.. Cuma günü İstanbul'dan kalkar ertesi sabah İzmir limanına yanaşırdı.. Yaklaşık 20 saat deniz yolculuğu. Yolcu potansiyeli de iyi idi. Deniz yolculuğunu sevenler için idealdi.. Ancak sağolsunlar TDİ (Türkiye Denizcilik İşletmesi), Denizyolları şirketini kapatıp lağvettiler.. Bu feribotları da sattılar.. Sanki zarar eden tek şirket burasıymış gibi.. Şimdi Ankara ve Samsun feribotunu Denizline şirketi italya hattında kullanıyor.. Yazın da özel seferler düzenliyor.. Truva feribotu çoktan çürüğe ayrılmıştı.. Devletimize ait yolcu gemimiz maalesef bulunmamaktadır..
  • Paylaş
Çünkü devletimiz işletmelerini arpalık olmaktan bir türlü kurtaramadı, ağır cezalar verecek cesareti hiç olmadı; çünkü her birinin arkasında birileri vardı ve en sonunda denizcilik alanında nesi varsa hepsini yok pahasına sattı. Onlarca geminin olduğu bir kurumda zarar olduğuna asla inanmam, olsa olsa birileri yemiştir, usulsüzlük yapmıştır, çalmıştır!
  • Paylaş
Bu soru ancak tebrik edilir....
izmire kendi yatınla yada teknenle istediğin gibi gidebilirsin :)
  • Paylaş