Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'da 3. köprü yapılması ne kadar sağlıklı? İstanbul daha fazla nüfusu kaldırabilir mi?

İki soru arasındaki bağlantıyı kuramadım. İstanbulda bir 3. köprünün yapılması nufüsü neden arttırsın ? Şehir gelişmiş olacak o yüzden daha fazla göç alacak derseniz Türkiye'de daha gelişmiş bir şehir yok yani bugün hadi kalk iş bulmaya gidelim diyecek olan biri gene İstanbul'u tercih edecektir. Yani açıkcası 2 köprüyle o şehir güzel bir yer değil gitmeyelim diyen olmayacaktır. 3.Köprü madem o kadar trafik var, madem bir yakadan diğerine geçmek insanlar için işkence yapılmalıdır. Açıkcası İstanbul'da yaşamıyorum ama haberlerde sürekli köprü trafiği veya tıkanmaları duyduğum için böyle diyorum.

  • Paylaş
Kopru yapilmasi tabiki saglikli kopruden insana zarar gelmez
  • Paylaş
Sağlıksız. Kaldıramaz. Neden? 3.köprü sağlıksız bir yaklaşım. Çünkü yapılabileceği nokta Fatih Köprüsünün karadeniz tarafı olabilir ancak ki İstanbul' un hava kaynağı ormanlık alanlara denk geliyor. Köprü ise bir inşai faaliyet, yıkım ve ardından da karbon... Bu da rüzgarla birlikte doğal hava sirkülasyonunun bir barikatla tahrip edilmesi demek. Sigara içilen bir ataçta klima çalıştırıldığında yaşanan durum... Kaldıramaz çünkü iş gücüne ihtiyaç yok. Gelen kişi ne yapacak? Çalışmak durumunda. Arz talep dengesi değişecek ve yaklaşık %70 açlık sınırında yaşanan kentte bu yüzde artacak. Beraberinde suç yüzdeleri de... Gibi gibi... Sadece bir yönden bakış. Trafik, konut, sosyal alanlar (her ne kadar lüks gibi algılanmaya başlansa da medeni bir kent olabilmenin olmazsa olmazı) ... Hepsi problemli ... Alt yapısı gelecek öngörüleri ile gelişmemiş bir metropol ve artık doymayı gecmiş mide spazmları geçiriyor...
  • Paylaş
Organize sanayi alanları 3. köprü bölgesine kayıyor buda istanbul için çok mantıklı.Tek sorun ağacı ormanı katletmedeki hızımız ve başarımız.
  • Paylaş
Birilerinin kasasını doldurmaksa eğer amaç(!);o zaman tabi ki faydalı olur...!!Malum;onu da özelleştirirler ve yakın zamanda onu da alacak bir firma çıkar;"Ülker,Koç"gibi...!!!
  • Paylaş
İstanbul bu yönetimi kaldırabilir mi ? her gelen keyfe keder uygulamalarıyla işi daha da çözümsüz bir karmaşaya sürüklüyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1113 Görüntülenme6 Takipçi6 Yanıt