Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'yi 10 sene içerisinde nerede ve nasıl görüyorsunuz?

Gelişmekte olan devlet statüsünden gelişmiş devlet statüne geçmiş olacaktır. Dünya ekonomisinde ilk beşe girebilecek bir vaziyette olacaktır. Bunun hükümetle bir alakası yok fikrimce. Neticede gelişmekte olan bir ülkeyiz ve ümit vadeden gelişmeler de var. Mutlaka şimdikine oranla daha gelişmiş olacağız ama bu gelişim zor olacaktır. çünkü milletler tarihine bakarsanız hepsinin dönüm noktasında bir kargaşa, bir toplumsal cinnet vardır. Türkiye eninde sonunda gelişecektir, asıl tartışılması gereken gelişirken en az kaybı vermek.
  • Paylaş
Tamamen İslamileşmiş, yine de cumhuriyet olarak kalmış, devlet isminden Türk ibaresi çıkartılıp yerine İslami bir şey koyulmuş, bayrağı değişmiş, gelişmekte olan statüsünden geri kalmış ülke statüsüne gerilemiş, halkın daha da fakirleşmiş, yolsuzluk, torpil ve rüşvetin daha da artmış, dışa bağımlılığın artık sömürgelik seviyesine çıkmış olduğu bir Türkiye görüyorum.
  • Paylaş
1

Şenol Deniz Ikizer, Ve hala meydana çıkmayan ses çıkarmayan çıkarana da adam olmaz öldürülmeyi bile hakkediyor gözüyle bakan halk olacak.

Türkiye'nin yükselen gücünün Dünya devletleride farkında ve bazı söz sahibi olmaya alışmış ülkeler bunu kendi çıkarlarına ters düştüğü için engellemeye çalışıyorlar ve çalışacaklar. Osmanlı ruhunun yeniden canlanması durumu onları tedirgin ediyor olabilir. Türkiye özellikle ortadoğu ve afrika ülkeleri olmak üzere bölgede bir model olarak görülmekte. Türkiye'yi dışardan sarsamaları zor oluyor. Bunu bildikleri için içerden çökertmeye çalışılıyor. Ama milletin büyük bir kısmı tarihinden de ders alarak bu tehditleri görüp önleyebilecek düzeydedir.
2023'de farklı ve oldukça güçlü bir Türkiye göreceğimize inanıyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

587 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt