Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'yi karıştıran, Güneydoğu'da bulunan ağır petrol mü?

Petrole ne gerek var bizde bütün dünyanın deli gibi ihtiyacı olan bor var hem de bütün dünyadan fazla. Nasıl bir komplo teorisi merakıdır bu... Ülkeyi karıştıran doymak bilmeyen Recep Tayyip ve çetesidir.
  • Paylaş
Bir Türk olarak bir şeye değinmek istiyorum, Türk'ün aklı ya ... yada kaçarken derler ya işte bizde o psikoloji mevcut. Arkadaşlar zaten adamlar istediği şeyleri istediği an alma potansiyeline sahipler sadece milletimizi uyutmaya çalışıyorlar, sen aslansın sen kaplansın vs. vs. sen bugün yerinde oturup ya bugün hafta sonu ya da resmi tatil ya da bugün dinleneyim dediğin an onlar daha fazla çalışıyorlar ve senden bir adım öne geçiyorlar. Şu anda sahil kenarlarına gidin en güzel yerler yabancıların elinde, doğuda ise Kürt sorunu var açıkçası Türk milleti sadece orta kısımda kalmış bir şekilde. Adamlar zaten istediklerini yapıyorlar. Şöyle şöyle olsa şöyle olurdu ya da şöyle yaparlar, biz şöyle şöyleyiz gibi sözler ile kendimizi kandırmakdan çok artık kişisel menfaatlerden vazgeçmeliyiz ki bir şeyler ortaya çıksın. Bu ülke müslüman bir ülke değil miydi? Peki şimdi ne oldu? Nice zatlar vardı bu ülkede, şimdi nerede o zatlar. Ülke neredeyse fakirlikten birbirini yiyecek. Farkında olmadan Türk milletinin "Türk Milleti" olma değerlerini bizlere çok güzel biçimde unutturdular. Sonra da karşımıza geçip bizi izlemeye başladılar...
  • Paylaş
Ne petrolü kardeşim; klasik tarihçilik yapmayın, azıcık sosyoloji ve iktisadı birleştirin.
  • Paylaş
Önceki gün The Wall Stret Journal'da yayınlanan bir haberde, ağır petrolün hangi coğrafyada yoğunlaştığını gösteren bir harita yayınlandı. Bu haritaya göre, Türkiye ve Ortadoğu'da toplam 971 milyar varil ağır petrol bulunuyor. Dünyadaki ağır petrol rezervi ise 3 trilyon varil olarak tahmin ediliyor.
Güncel
Bu miktar petrolün dünya tüketimine 100 yıl yeteceği belirtiliyor. Ağır petrolü, halen İran Körfezi'nden 30 km içeride Kuveyt ve Suudi Arabistan, Wafra bölgesinde buhar yöntemiyle çıkarıyor. Ama çölde su bulmak sorun olduğu için petrol rezervinin yanında bulunan tuzlu su dışarıya alınıp buharlaştırılıp tekrar yer altına pompalanıyor. Bu da tabii maliyeti çoğaltıyor:
  • Paylaş
Demek ki doğuda terör daha 100 yıl devam edecek.!
  • Paylaş
Ya hepiniz mi safsınız, Amerika yada Avrupa istediği dakikada o petrolü alır elinizden. Zaten öyle bir petrol yok, bu harita Abdulhamit tarafından yaptırılan dandik bi harita. O bölgede olduğunu iddia edilen petrol zaten Batman'a kadar olan bölge de çıkan petrol hepsi bu. Petrol olan ülkede 30 yıl terör olmaz direk savaş olur mevzu kapanır bakınız Rusya, Irak, Libya, Afganistan hatta İran... İliğini kemiğini emiyor kapitalizm bu bölgelerin.
  • Paylaş
Doğuda ne olduğuna bakılmıyor bence tek hedef bu ülkeyi parça parça etmek bazı zamanlarda herşey enerji ya da toprak değildir bazen kin nefret ve intikam içinde bir takım emeller beslenebilir.
  • Paylaş
Saf diyen kardeşim.

Senide bu şekilde kandırıyorlar. Türkler savaşarak ne zaman yenilmiş.

280 milyon Türk nüfusu var.

Savaşarak yeneceklerini bilselerdi ilk önce seni öldürürlerdi.

Sen Kürtleri, Amerika ve Avrupa'nın çok sevdiğini sanıyorsun devamlı devlet kurun diye kışkırtmakta.

Savaşmasına gerek yok uçaktan kuş gribi mikrobunu atar aşıları da vermez bölgeyi hiç savaşmadan temizler.

%80 uyuşturucu Afganistan'da üretiliyor ve yıllık Amerika'ya giden uyuşturucu parası 350 milyar $ olarak açıklanıyor. ​

Onların şu anda o petrole ihtiyacı yok, ihtiyacı olsa zaten bütün devletleri birleştirir demokrasi getireceğim diye işgal etmeye kalkar.

Kurtuluş savaşında biz kimler ile savaştık. ​
  • Paylaş

 "amerakia yada avrupa istediği dakka da o petrolü alır elinizden . "demişim.

"savaşmasına gerek yok uçaktan kuş gribi mikrobunu atar aşılarıda vermez bölgeyi hiç savaşmadan temizler." demişsin . dilin farklı şeyler söylese de, aklın benimle aynı fikirde.

türkler ne zaman savaş kaybetmiş... yazmakla bitmez. türkler çok savaş kaybetmiştir zaten dünya tarihinde savaşta yenilmemiş millet yoktur; olamazda. bu egolardan kurtulmak lazım.

ayrıca 280 imlyon türk derken sen hangi türkleri kast ediyorsun bilemedim, sanıyormusun ki büyük bir orta doğu savaşında o 280 milyon türk anadolu ya gelip senin benim için savaşacak.

kurtuluş savaşını kazandıran atatürkün dahice bir manevra ile rusyadaki iç karışıklıktan faydalanarak rus yardımının anadoluya gelmesini sağlamasıdır. amasya kongresinden bir kaç gün önce 22 rus generalle yapılan toplantıda yapılan anlaşmada gelecek yardımın planlarının yapıldığını biliyormusun o zaman dünyadaki türklere güvenerek mi savaş yapıldı sanıyorsun. o halde çerkes ethem olayını nasıl açıklayacağız savaşın ortasında taraf değiştirdi değil mi?

demek istediğimi bir kez daha yazayım; batmandan sonra anadolu içlerinde öyle sandığınız gibi kaliteli ağır petrol filan yok, muhakkak petrol vardır sonuçta petrol fosil bir yakıt ama bahsettiğiniz kalite de petrol maalesef kuzey afrika ve asya kıtasını baskılayan faylarının ardında kesilir .  başka bir soruda da aynı şeyi yazdım inşallah bir kaç milyon yıl sonra dünyanın en zengin petrol ülkesi oluruz bu kesin.


  • Paylaş
Bu sadece petrolun orta doğuda daha kolay ve az maliyetli çıkartılmasından kaynaklanan sorunlardan bir tanesi sadece karışan Türkiye değil gördüğünüz gibi ırak suriye lübnan libya daha sayabilirsiniz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2007 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt