Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de eşcinsel evliliğin yasal olmasını nasıl karşılarsınız?

Aksi karşılamam. Çünkü bu dünyada bir şeyleri yapmaya insanoğlu karar verir devlet değil ! İnsanoğlunun yüzde 90 'ının belli yönde aynı olması, yaptığı şeyin doğruluğunu kesinleştirmez! İnsanlar istediğini yapmalı ; devlet ise sadece onları korumakla görevlendirilmeli.
  • Paylaş
2

Cem Deyupoğulları, Burada böyle yazdım diye benim eşcinsel olduğu mu düşünenler bile çıkacaktır :) Çünkü insanlar biraz sığ düşünür de..

Şaman, Hocam, katılıyorum ve ayrıca ben homofobların asıl, kendilerine bile dürüst olamayan gizli eşcinseller olduklarını düşünüyorum. Asıl onlar gelip aşağıya kitaba falan dayandırarak protestolarını döktürecekler.

Bence Türkiye'de eşcinsel evlilik yasal olsa bile çoğunun evlenmesi çok zor olur.Birlikte olmalarını gizlemelerinin nedenini yasallık olarak görmüyorum toplum baskısının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.Eşcinsel olduğunu ailesine söylemeye bile çekinen insanların evlilikle ilgili pek cesaretlerinin olabileceğini sanmıyorum tek nedenin de bu ülkede yaşamak olduğunu düşünüyorum.Ülkeden gitmek için eşcinsellik güzel bir bahane aslında :)
  • Paylaş
Devlet, kişilerin özgürlüğünü dengede tutmak zorundadır. Eşcinsel resmi bir evlilik olduğunda, eşler evlat da edinebilecekler ya da iki kadının evlenmesi durumunda sperm bankası aracılığıyla bir çocuk edinilebilir olacaktır. Düşünsenize, ilkokulda veya lisede, okula gidiyorsunuz, arkadaşlarınız oluyor ve sizin ebeveynleriniz eşcinsel? Bu çocuğa soruldu mu bu durum? Çocuğun özgürlüğü ve hayatı ne olacak?

İşte, evlat durumunda oluşacak özgürlükler dengesinden dolayı eşcinsel evliliğin toplumumuzda yasak olarak kalmaya devam etmesi gerekir. Eğer toplumumuzda eşcinsel evlilik 'ahlaken aykırı' görülmüyor olsaydı, hiçbir engel olmazdı.
  • Paylaş
Gerçekten takdir edilecek bir davranış olur. Ancak öncesinde toplumun buna hazırlanması gerekir. Bölgeden bölgeye değişkenlik gösterebilmekle beraber nispeten daha tutucu yerlerde insanların bunu normal karşılayabileceklerini sanmam. Bu sebepten önce basın -yayın organlarıyla: LGBT üyelerininde birer insan olduğu, o insanların bizlere göre farklı hissettiği, bu şekilde hissetmenin onlara tanrı tarafından verilmiş bir hediye olduğu vurgulanmalıdır. Aşamalı bir yol katedildikten sonra özellikle kanuni düzenlemelerde bu kişilere karşı cinsel eğilimleri nedeniyle herhangi bir suç işlendiği vakit caydırıcı müeyyideler konulmalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1081 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları