Bilmek istediğin her şeye ulaş

Twitter'daki insanların sorunlu olduğunu düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Sorunlu insanları takip ediyor olabileceğinizi düşünüyorum.
 • Paylaş
3

Ayhan Karaman, Şaman bey en doğru cevabı vermiş. Cevaplamamıza gerek kalmamış.

Şaman, Yav yeni arayüz hala yorumları beğen butonu yok :)

Ayhan Karaman, Aynen Şaman hocam. Bunu dikkate almaları gerekiyor.

Tamamen kullanımla alakalı ve çoğunlukla azınlık kitlenin bir şeyleri doğru kullanma da yetenekli olduğunu kabul edersek... Aslında twitter inanılmaz bir medya aracı. İlgili içerikler herkes den önce size ulaşıyor. Çoğu zaman bir yeniliği, etkinliği, ücretsiz dağıtımı -ilk ağızdan duyabiliyorsunuz. Özlü söz, komik söz, hiciv sanatı gibi eylemleri gerçekleştirme yeri olmadığını, twitter'ın popüler sözlüklerden farklı bir şey olduğunu anlarsanız;

 1. Yatırımcınız ile yakınlaşabilir,
 2. Gireceğiniz pazar hakkında bilgi alabilir,
 3. İlgilendiğiniz alanda yapılan yeniliklere anında kavuşabilirsiniz.
 • Paylaş
Bu ülkede sorunlu olmamak mümkün mü?
 • Paylaş
Twitter'da çok çesitli insan var. Sorunlusu da var sorunsuzu da...
Ancak son zamanlarda güzel bir şey paylaşmak yerine şikayet, serzeniş için paylaşım yapmak moda oldu.
 • Paylaş
Öncelikle şu gerçeği görmek gerekir: Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre Twitter’da boş laf oranı % 40, konuşma lafları oranı % 38’dur, yani Twitter’ın % 78’ı fasa fisodur, haliyle bu boş sözleri yaratan, bir başka deyişle içerik değeri olmayan tweet atan milyonlarca insan var demektir. Şu tür tweetlere çok rastlanır: “çayla mis gibi simit yedim” (a), “aman tanrım, ne berbat bir gün. ” (b) “size nasıl geçirdik amk” (c). Bir kişinin çayla simit yemesi diğerlerini niye ilgilendirir? (a), Hangi gün berbat, milyonlarca insan milyonlarca farklı gün yaşıyor, niye insanlar senin anlık gün deneyiminle ilgilensin? (b), Kim kime geçirdi, niye küfür ediyorsun? (c) Bir insanın bu türden iletileri yazması için vakti boş bile olsa bazı sorunları veya eksiklikleri olabilir, böyle değilse bile kesin olan bir şey var, pek zeki olduğu söylenemez.
 • Paylaş
Gündemdeki başlıklarda asıl olay hakkındaki mesajlara ulaşana kadar gördüğüm reklamın haddi hesabı yok :) bence o takipçi kazandırma reklamlarını deli gibi paylaşan arkadaşlar cidden sorunlu :)
 • Paylaş
Hepsi için geçerli olmasa bile çoğunluk öyle ve çok boş insanlardır ...
 • Paylaş
Evet. Bircogunu hele bir de takipci satin alanlari var bunlarin ki onlar daha da sorunlu. Ben twitteri cok onceden acmama ragmen birtek gezi olaylarinda bi ara sik kullanip tekrar kullanmamaya basladim. Ve bildigim cogu kiside bu durumda. Twitter denen olay zaten facebookun duvar ozelliginin kendisi. Neden gerek duyulur bilmem. Ilk ciktiginda bile bu kadar konusulmasina anlam veremedigim tek sitedir dunya da. Mesela ben facebookuda aslinda sevmem yonetici kadrosunun mentalitesi acisindan falan ama yigidi oldur hakkini ver demisler facebook en azindan bircok yeni fikir falan getirmistir web ortamina. Halbuki bu twitterin oyle bir ozelligide yok.
 • Paylaş