Bilmek istediğin her şeye ulaş

Twitter iş hayatına yardımcı olmak için nasıl kullanılabilir?

Bu konuyu daha önce araştırmıştık, internette şöyle bir makaleye rastladık. Yalnız site ingilizce olduğu için çeviride cümle düşükleri olabilir, ben elimden geldiği kadar düzenlemeler yaptım:

Twitter’ın Şirketler için 15 Faydası

İşletmeler için, Twitter kullanan çok sayıda yararları vardır. Gerçek zamanlı bilgi toplama ve tartışma (beyin fırtınası da diyebiliriz). İşte bazı yolları işletmeler Twitter'da yararlanarak gerektiğini yaparlar.

Sanayi Konuşmalarına katılmak hayal kırıklıklarını tartışırken ya da olumlu deneyimler iletişim, hedef kitlenize ve/veya potansiyel müşteri adaylarına Twitter atabilirsiniz. Neden bunun bir parçası olmaz mı? Bunu yapmak mantıklı, sohbete katılın. Twitter sosyal mikser yeni tip sanayi ile meşgul olarak düşünün.

Marka Bilinci - işletmelerin kendi markası en akılda tutmak için Twitter kullanabilirsiniz. Twitter ile meşgul insanlara kendi markanızın farkında olmalarını sağlar.

Rakipler kazanmakiçin Twitter kullanın - Tahmin edin ne oldu? Rakipleriniz Twitter’da. Bunun sonucu olarak, onlar üzerinde çalışıyoruz görmek için zaman zaman onların tweetslerini izlemeyi düşünebilirsiniz. Belki de yeni bir ürün lansmanı için hazırlanıyor ya da yeni bir şube açıyor. Belki kitlesel olarak işten çıkarma yoluyla ve bir fırsat onları kazanmak ya da en azından bazı işten çalışanların işe kendini göstermektedir. Twitter’da yarışanların ne yaptığını izlemek için harika bir ortam olabilir. Aynı zamanda, sadece rekabet Twitter'da kendilerini nasıl kullandığını görmek için harika bir yol olabilir.

Hedef kitlenize ulaşın - Twitter, potansiyel beklentiler ve hedef kitlenize ile etkileşim sağlar. 'Bunların karşısında' olmak istemiyor da her zaman, Twitter görevlerinden yeniden Tweeting ya da bizi, onlar hakkında tweeted olabilir bir şey yanıt bu kişilerle yapmaya izin vermiyor...

Online İtibar Yönetimi – Twitter’da bilgi çabuk kırılır. Michael Jackson, 25 Haziran'da bildirilen ölüm, bunun bir örneğidir. İşletmeler, neredeyse gerçek zamanlı olarak kendi markası hakkında söylenenleri izlemek için Twitterı kullanabilirsiniz. Birisi kendi markası ile olumsuz bir deneyim olsaydı, büyük ihtimalle bu konuda tweet olabilir. Eğer öyleyse, sorunları gidermek ve bunu yaptığını Aslında iletişim kurmak için çalışır. Hatırla Twitter sosyal bir ortamda, şeffaflık ve dürüstlük iyi bir şey olabilir.

Blog İçerik Tanıtın- firmanızın kurumsal bir blog ya da çeşitli bloglar varsa, bloğunuza içerik teşvik etmek için Twitterı kullanabilirsiniz. Doğrudan blog yazısı URL'leri otomatik olarak Twitter’da göndermek için bir besleme kurabilirsiniz.

Twitter ve Mobil- Twitter kullanımı çok basit, çünkü 140 karakter ile sınırlı, mobil Twitter ile kullanımı da kolaydır. Her ikisini göndermek ve basit bir SMS kullanarak hareket halindeyken sizin ve arkadaşlarınızın ne yaptığını güncellemeleri alabilirsiniz. Twitter büyük bir mobil iletişim aracı olabilir. İş bildiği gibi, bu oldukça güçlü bir şey olabilir.

Aracıyı Anlamak - İşletmelerin kendi istediğiniz bir hedef demografik söyleyerek ve aradığını öğrenmek için bir anlayış aracı olarak Twitterı kullanabilirsiniz. Örneğin, sadece Twitter ile konuşma dinleme, daha genç bir hedef pazar hedefleyen bir marka iseniz, en son çıkarlarının ne olduğunu öğrenebilir ve sonraki parlak yeni bir nesne üzerine mandalı arıyoruz.

Görüşleriniz Mekanizması- yeni bir ürün sürülürken! Belki de yeni bir web sitesi başlatıyoruz! İşletmeler bu öğeleri hakkında anında geri bildirim almak Twitterı kullanımı ve bunun sonucu olarak resmen başlamadan önce gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu geribildirim çok değerli olabilir ve Twitter kullananlar için ücretsiz bir deneyimdir!

Promosyon - tabii ki bir promosyon aracı olarak çevrimdışı çabaları veya yaklaşan online olaylar (web seminerleri, sanal fuarlarda vs.) Duyurmaktan heyecan kullanabilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi ise, belki de bir gün bir anlaşma Toys.com henüz Twitter'da yararlanarak bu fırsatları teşvik ediyor. Aslında çok promosyon istemiyorum, ancak Twitter arkadaşlarınıza ürün ya da hizmet ve marka teşvik etmek için bir fırsat sunmalı.

SEO Boost - web sitenizde büyük bir içeriğe sahip ve web sitenizde bu içerik için ek trafik istiyorsanız, bunu yapmak için kullana bilirsiniz. URL ile hızlı bir tweet sitenizde dönüşüm koaksiyel yardımcı olmak için sitenizi tercih edilen bir açılış sayfası için sürücüde ek trafik yardımcı olabilir.

Sorular Cevaplar alın sorun – Sormazsanız sonuçlar alamazsınız. Bir işletme olarak, belki de sahip olduğunuz bir soruya belirli bir cevap arıyoruz. Belki bazı endüstri istatistikleri arıyoruz. Bu soruyu Twitter kullanabilir ve soru ilgi çekici ve eğer arkadaşlarınızla aynı soruyu uzaktan ilgilenen varsa, bir yanıt almanız gerekir. Twitter sosyal bir topluluk ve genellikle bu sosyal topluluklar, sıkı örülmüş. Birisi sorunuzu cevaplamak ve en azından doğru yönde bir işarete bağlıdır.

İK Aracı - Bu, işe uygulamaları hakkında gitmek için en iyi yol olmayabilir iken, İK (İnsan Kaynakları) ihtiyaçları ve sitenizde Twitter ile ilgili iş ilanları için link ile ilgili tweet yeterli olacaktır. Aksi takdirde başarılı elemanlar kaçırabilirsiniz, kim bilir?

Basın Bülteni / Haber Yönetimi - önemli bir duyuru var mı? Basın bültenleri teşvik etmek ve şirket haberleri iletmek için Twitter kullanın. Haberler online hızlı seyahatler, Twitter hızlı bir şekilde iletişim haber yardımcı olabilir başka bir bilgi için süper otoyolu. Basında hakkınız da lehinize çıkan haberlere, en hızlı cevap şekli.

İç İletişim Aracı- birçok iş değil, bunu yapmak için düşünüyorum, ama iş günü içinde bir iç iletişim aracı olarak Twitter'da kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın çeşitli yolları vardır. Tabii ki bunun en iyi örneklerinden biri tweet. Çalışanları teşvik Zappos; twitter.zappos.com/ Yine bilgilerin güncelliği, Twitter kullanan bir iç iletişim aracı olarak önemli bir rol oynar. Ayrıca anlık mesajlaşma, Twitter kullanan dâhili iletişim içinde bilgi paylaşımı etkili bir yol olabilir.

Twitter İnternetin yeni sevgilisi haline gelmiştir. Ancak 'artık sadece çocuklar için değil ...'. İşletmeler kaldıraç effetive bir dinleme ve iletişim aracı olarak Twitter ve bilgi toplamak ve paylaşmak için İnternet hızını ve gücünü kullanmak, dijital dünya için harika bir yer olabilir.

Twitter Pazarlama: [email protected]_jive.com

Twitter'da İpuçları - guardian.co.uk/technology/2008/may/08/socialnetworking.twitter


Orjinal Metin için: marketing-jive.com/2009/07/15-business-benefits-of-using-twitter.html
  • Paylaş
Twitter kullanılarak iş hayatında avantajlar sağlanılabilir. Öncelikle kendi markanızı destekleyip geliştirerek, farkındalığı oluşturur.Ayrıca bu müşteriyi etkilemek için harika kişisel ve bedava bir yoldur. Twitter ayrıca markanız hakkında insanların düşündüklerini görmenizi sağlar.

Pazarlama amaçları içinse Twitter'da işinizle ilgili gelecek reklam ve olayları yayınlayabilirsiniz.

Sonuç olarak Twitter'i kullanarak iş hayatınıza kesinlikle başarı getirebilirsiniz. Başarılı firmaların sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmaları bunun bir kanıtıdır.

Twitter

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

741 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt