Bilmek istediğin her şeye ulaş

Twitter'da gerçek takipçiler elde etmek için neler yapılmalıdır?

Birçok insan kendisni takip edeni takip ediyor ya da otomatik takip etme yapan programları kullananlar var. Gerçekten beni takip edecek kişileri bulmak için neler yapılabilir?Düzenle
Amaç öncelikli olarak, sadece ve sadece takipçi sayını artırmak ise popüler kültürdeki tuhaf davranışlar bunu sağlayacaktır buraya yazmama gerek yok (bkz. doğuş (DogusTwit) ve hilal cebeci (hilalcebeciii)  örneği). Ancak seni gerçekten senin içeriğinle ilgilenebilecek kişilerin takip etmesini istiyorsan yöntemleri şu şekilde sıralayabilirim:

  1. En etkili yöntem bir toplulukta olmaktır. Yani seninle aynı konulara ilgi duyan insanların bulunduğu topluluklarla temas halinde ol, görüş ve tanış. Bunun için inploid'i de verimli olarak kullanabilirsin :).
  2. Seni halihazırda takip eden insanların dikkatini çekecek içeriği üretmeye devam et ve belirli konularda içeriğini yönlendiren kişiler seni takip edecektir.
  3. Kendi alanındaki uzmanlarla tartış, konuş ve fikirlerini beyan et. Düşüncelerini faydalı bulan insanlar seni takip edecektir.
  4. Her mecrada bulunma ama bulunduğun mecralarda gerçekten bulun, yani hakkını ver bulunduğun mecranın. Bunu farkeden kişiler seni takip edecektir.
  5. Kartvizitinde mümkünse twitter hesabını da işle ve görüştüğün kişilere kısaca orada da bulunduğunu ve takip edebilecekleri bilgisini ver.
  6. Hedefe yönelik bloglama yap ve blogunu sosyal mecralarda hedefli olarak paylaş, bu içeriğe ulaşan insanlar seni takip edecektir. Burada da inploid'i kullanabilirsin :)

Genel hatları ile durum bu ancak dediğim gibi burada bahsettiğim takipçiler gerçekten senin içeriğine ilgi duyan insanlar olacaktır, takip etmiş olmak için takip eden değil.


NOT: Yeri gelmişken doğuşa (DogusTwit) müthiş zekasından (!) dolayı aşağıdaki şarkıyı armağan ediyorum (özellikle 00:58 ve 02:12):


  • Paylaş
Twitterda yüzlerce hatta binlerce kişi tarafından takip edilen hesaplara baktığımızda hesap sahipleri genellikle:

- 7/24 paylaşım yaparak güncel ve online kalmayı sağlıyorlar.
-İnsanların dikkatini çekecek konuları paylaşmayı seçiyorlar.
-Günlük dille konuşup herkese bir arkadaş gibi davranıyorlar
-Gerçekten hiç duyulmamış ve orjinal yazılar paylaşıyorlar.
-Argo kullanmaktan çekinmiyorlar.
-Paylaşımlarıyla ilgili güzel avatarlara sahipler.
-Her sorulan soruya cevap vermeye çalışıyorlar yani takipçileriyle ilgileniyorlar.


İllada çok popüler olmak istiyorum diyenler:
-Her saat başı burç yorumları yapın
-Melankolik tweetler atın
-İlginç ve orjinal resimler paylaşın(misal Hilal Cebeci)
  • Paylaş