Bilmek istediğin her şeye ulaş

Twitter'ın ardından Youtube da kapatıldı. Bunun sonu nereye varacak? Bu konu hakkındaki düşünceleriniz, endişeleriniz neler?

Sıra facebook'a geldi galiba. Bunlar öyle önemsenmeyecek siteler değil. İnsanların ekmekleri ile oyunuyor. Parasını bu platfor üzerinden çıkaran birçok insan ve hatta sektörler var. Bakalım daha nereye kadar gidecek.
  • Paylaş
Amaç Youtube'daki montaj, dublaj, her ne ise telefon görüşmelerinin kayıtlarının paylaşımının engellenmesiydi ama cehalet büyük olduğundan önce paylaşımların Twitter üzerinden yapıldığını zannederek Twitter'ı engellediler. Cahil de olsalar bir hafta kadar sonra fark ettiler ki paylaşımlar aslında Youtube'da. Bunun üstüne Youtube'u da engellediler. Bunun sonu tüm dikta yönetimlerinde olduğu gibi sadece yurtiçinde kullanılabilen bir İntranet kurulması ve İnternet'e ulaşımın sadece emailler, banka transaksiyonları gibi ekonomik olarak elzem fonksiyonlarla kısıtlanması olacaktır. Tabii ki bu durum ülkedeki bilim ve teknolojiyi dolayısıyla gelişmeyi de önleyecektir ama paylaşımların kaynağının Youtube olduğunu kavrayabilmek için bir haftaya ihtiyaç duymuş olan zihniyetlerin o kadar derin düşünebildiklerinden oldukça şüpheliyim.
  • Paylaş
Yasakları koyanlar korkanlardır, korktukları başlarına gelecektir.
  • Paylaş
Başbakan, twitterı ve youtubeyi kapatarak seçim öncesi bir güç gösterisi yaptı. Twitter kapandığında, medya durumu manşetlere taşıdı, uluslararası bir haber haline getirildi. Tayyip Erdoğan böylece ülkenin seküler kesimine anlamlı bir mesaj göndermesinin yanı sıra, seçim öncesini ne kadar kudretli olduğunu ispat etmeye çalıştı. Burada okunması gereken bana göre şudur: "Benim gücümü tehdit ederseniz, hiçbir şeyi tanımam! " Dolayısıyla yasakların nereye kadar uzanabileceğini varın siz düşünün... .
  • Paylaş
Avrupalı ulkeler buna faşistlik diyor. Maalesef biz buna ahlak diyecek zihniyetteyiz.
  • Paylaş
Bekliyecez açılana kadar :) kapatsalar nereye kaç yazar girmek için binden çeşit yöntem var : D
  • Paylaş
'Pire için yorgan yakmak' derim. Mesela ben. Hiç kimseye hakaret etmedim ve hakaret edenleri de takip etmedim Twitter'da. Teknolojik gelişmeleri, finans tablolarını, dijital çağ haberlerini ve Melinda-Bill Gates vakfını (dünyada çocuk felcini yok etmek amacıyla kurulmuş) takip ediyordum. Şimdi niye ben mağdur edildim?
  • Paylaş
İnsanlar arasındaki iletişim kesilene kadar kapatilmalar devam edecek...
  • Paylaş
Bu zamana kadar yapılan icraların, kazanılan paraların ve de bağışlanan yardımların tek merkezi ne twitter i di ne de youtube. Bu tarz şeylerle insanların duygularına hükmetmeye çalışan, kendi fikrinin ispatı için bu yollara girişen zavallı insanlar da var ne yazık ki... Özgürlüğün kısıtlandığı yok tam ters demokrasinin hüküm gördüğü bir ortam söz konusu... Bu ülkeyi hesaba katmamanın bir sonucu bu. Bu kadar kişilik haklarına saygı olacak, bunlar Anayasa mahkemesince onaylanacak ve sana gerekli önlemleri al denilecek ve sen hiç kimseyi hiç birşeyi kaide almayacak bu kadar meblağları dönderdiğin bu kutsal topraklarda hesaba katılacak bir kurum bile oluşturmayacaksın. Resmen benim çiftliğim diyeceksin. Ne yazık ki özgürlük, özgürlük diye veryansın eden bazı kişilerde bu kavramın ne anlama geldiğini idrak etmeden senin ekmeğine bal sürecek... Had bilinmeli ve bastığı yerler bilinmeli... Bilinecekte...
  • Paylaş
O iş bu kadar kolaymıymış. Twitter mwitter hepsinin kökünü kazıyacaz. Dediğinde bir anlık dedi sandım. Yakında Hitler gibi başımıza kesilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

514 Görüntülenme14 Takipçi10 Yanıt