Bilmek istediğin her şeye ulaş

Twitter'ın artısı eksisi nelerdir ? Sizce twitter açmak gerekli mi yoksa vakit kaybı mı?

Tamamen ne yapmak istediğinizle alakalı. "Eğer bugün simit yedim, bir lokma da martılara attım. " gibi paylaşımlarda bulunmayı istiyorsanız tam aradığınız platform olabilir. Ya da sadece haberleri okumak, gündemi takip etmek istiyorsanız mükemmel bir platform. Halkın duyarlılığını beraber yaşamak istiyorsanız da mükemmel. Takip ettiğiniz kişi ve kuruluşlara dikkat etmelisiniz. Bir anda korkunç bir karmaşanın ortasında kalabilirsiniz. Hayatımda politika, ekonomi, gündem olmasın bilim ve ilim konusunda bilgi edineyim, aşkın boku püsürü konusunda eksiğim kalmasın gibi bir düşünceniz varsa Twitter oldukça gereksiz olur, burası da onlar için mükemmel olur. Yediğim yemeğin resmini (resimdir fotoğraf da doğru olsa da, İngilizce'de çok havalı bir şekilde pic diyorsunuz, o da picture kelimesinin kısaltmasıdır) paylaşayım, üroloji muayenemi herkese göstereyim falan gibi bir paylaşımcıysanız tabii façabook hepsinden iyi olacaktır. Bir de İnstagram ve snapchat var onları daha da gereksizlikler (nereden buluyorlarsa artık) paylaşanlar anlatsın.
  • Paylaş
Twitter para ile tt olanlara yeni bir önlem alması gerektiğini düşünüyorum bu sefer ne trend topik olmanın önemi kalıyor nede tt olan konuları hashtag ile yorum yapmanın twitter zaten sponsor tt ile kar elde ederken şimdide sahte yazılımcılara çeşitli programcıklarla istediği kelimede bölgesel tt veya genel tt olabilme imkanı sağlıyor bunlar bile konularınızı tt yapalım diye para kazanır hale geliyor ve tt ler bu şekilde maksadını aşan spamlarla dolup taşıyor sitenin gerçek amacı olan sosyal ” paylaşım ” anlamını yitiriyor böyle giderse twitter 2 sene içinde çok kötü yerlere geleceğini düşünmekteyim
  • Paylaş
Sayın soru sahibi... Kendiniz, mesleğiniz, hayata bakış açınız ile ilgili biraz bilgi verirseniz eğer... Twittter, facebook vb... Mecralar işinize yarar mı, yaramaz mı ? Diye fikir yürütebiliriz. Ama sorunuz çok çok çok genel... Ki bu soruyo soruyorsanız zaten açmamalısınız o hesabı. . .
  • Paylaş
Twitter bence gerekli. Neden?
son zamanlarda malumunuz politik olayların patlama noktası twitter. Kullanılan tagler gerçekten çok etkili oluyor bu yüzden kimlerin hangi kafa yapısındaki insanların neler düşündüğünü görebilir, kendi fikirleriniz ile karşılaştırıp öz eleştiri yapabilirsiniz.
İlgi alanlarınıza göre blogları kişileri ve firmaları takip edip, yeniliklerden yazılardan zaman akışınız içerisinde haberdar olabilirsiniz. Arama motorundan yazarak bulma devrine son!
beğendiğiniz kişiler ve kanaat önderleri ile iletişime geçme şansınız var.
2.madde de belirttiğim gibi içerik pazarlaması için kurumlara büyük avantajı var ve takipçi sayıları her nakadar yumurtada olsa repütasyon açısından önemli.
  • Paylaş
Twitter, özel kurumlar, devlet kurumları, ünlüler, siyasetçiler, sporcular, topluluklar tarafından sıkça kullanılan bir duyuru platformu. Gündemi TT listesi diye isimlendirilen bölümden takip etmek yerine medya hesaplarının gündemi, siyasetçilerin gündemi, arkadaşların ... Vb gündemi şeklinde arama yöntemleri ile takip ettiğimizde çok fayda sağlayabiliyoruz. Aynı şekilde yayıncı isek ( kurumsal hesaplarımız ) ilgili kişilere ulaşmak için iyi bir iletişim yöntemi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

298 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt