Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ücretsiz hosting'in ne gibi zararları vardır?

Firmalar tarafından ücretsiz olarak sunulan hosting hizmetlerinin ne gibi zararları vardır.Düzenle
Zarar değil de dezavantajları vardır diyebiliriz. Ücretsiz olmalarından dolayı hizmeti sunan firma çeşitli kısıtlamalar getirecektir. Örneğin sunucuda oluşturduğunuz session'ın sunucuda yaşadığı süre için ücretli hostinglerde sınırlama olmazken, ücretsiz hostinglerde session'un bellekte kalması kısa bir süre ile kısıtlanmıştır veya hiç session oluşturamıyor da olabilirsiniz.
Yani sunucu kaynakları tüketiminiz belli ölçülerde sınırlandırılmıştır ve yüksek trafikli sayfalar barındırmanız mümkün olmayacaktır.

Ücretsiz hostingde ne olacağı da belli olmaz. Bir sabah uyandığınızda hosting ortadan kaybolmuş olabilir. Eğer bir veritabanınız var ise ona da artık ulaşamıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda hak da talep edemeyeceksiniz. Ücretli hostinglerde de bu tür problemler yok değil. Seçim yaparken dikkatli olmak gerekli. Ciddiyetsiz hizmet veren üç beş günlük şahıslar da mevcut. Uzun yıllardır hizmet veren firmalardan ücretli bir hizmet almak her zaman için iyi olacaktır.

Kısacası, eğer bazı denemeler yapmak istiyorsanız ücretsiz hostingleri tercih edebilirsiniz. Fakat düşük trafikli de olsa, bir ürünü yayına açmak istiyorsanız ücretsiz hosting kullanmayınız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

180 Görüntülenme1 Takipçi1 Yanıt