Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ukrayna vize rejimi nasıldır? Vize tamamen kalktı mı?

Ukrayna ya vizesiz seyahat başladı!

Türkiye ile Ukrayna arasındaki vizeyi kaldıran anlaşma ile Afgan hastaların Türkiye’de ücretsiz tedavi olmasına imkan sağlayan protokol yürürlüğe girdi. Türkiye ayrıca Yeni Zelanda ile havayolları arasında rekabete dayalı uluslararası havacılık sistemini ilerletecek ve hava yollarında yenilikçi ve rekabetçi hizmetleri geliştirecek.


Resmi Gazete’de milletlerarası andlaşmalara ilişkin kararlar yayımlandı. Buna göre, 31 Temmuz 2010 tarihinde St. Petersburg’da imzalanan “Samsun (Türkiye Cumhuriyeti) ve Kavkaz (Rusya Federasyonu) Limanları Üzerinden, Demiryolu Feribotuyla Uluslararası Karma Taşımacılık Yöntemiyle Yüklerin, Vagonların ve Konteynerlerin Taşınmasına İlişkin Kurallar” ve “Samsun ve Kavkaz Limanları Üzerinden Demiryolu Feribotu ile Uluslararası Karma Taşımacılık Hattı İşletim Kurulu Statüsü”nün onaylanması Bakanlar Kurulu’nca 20 Şubat 2012 tarihinde kararlaştırıldı. Anlaşma, Samsun ve Kavkaz limanları üzerinden, demiryolu feribotuyla uluslar arası karma taşımacılık yöntemiyle yüklerin taşınması sırasında taşımacılar, göndericiler ve alıcımlar arasında meydana gelen ilişleri düzenleyecek.

UKRAYNA’YA VİZESİZ ZİYARET ANLAŞMASI YÜRÜRLÜKTE

lx.ua/?r=text/23/ukraina-i-turtsija-bez-viz-i-s-objazatelnoj-strahovkoj

6 Aralık 1999 tarihindeSaraybosna’da imzalanan “Türkiye ile Bosna-Hersek Bakanlar Kurulu Arasında Kültür Merkezlerinin Kuruluşu ve İşleyişi Hakkında Protokol”ün onaylanması Bakanlar Kurulu’nca 14 Şubat 2012 tarihinde kararlaştırıldı. 6 Ekim 2009 tarihinde İstanbul’da imzalanan “Türkiye ile Finlandiya Cumhuriyeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması” Bakanlar Kurulu tarafından Dışişleri Bakanlığı’nın yazısı üzerine 17 Şubat 2012 tarihinde kararlaştırıldı. “Türkiye ve Ukrayna Bakanlar Kurulu Arasında Teknik ve Mali İşbirliğine İlişkin 14 Kasım 2002 Tarihli Anlaşma Uyarınca, Sözkonusu Anlaşmanın İkinci Maddesi Çerçevesinde Uygulanacak 2011 Yılı Projelerinin Tesciline İlişkin Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Ukrayna Bakanlar Kurulu Arasında Mutabakat Zaptı” yürürlükte. “Türkiye ile Ukrayna Bakanlar Kurulu Arasında Vatandaşların Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma”nın onaylanma Bakanlar Kurulu tarafından 17 Şubat 2012 tarihinde karar verildi. Anlaşma hükümlerine göre, her iki devletin vatandaşları geçerli seyahat belgelerine dayanarak, kesintisiz kalış süreleri giriş yaptıkları tarihten itibaren 30 günü aşmamak kaydıyla, vizesiz olarak diğer taraf devletin ülkesine girecek, topraklarından çıkacak, transit geçecek.

haberin tamami- lx.ua

  • Paylaş
Ukrayna ile vize kalkmıştır. Ukrayna ile Türkiye'den vizesiz gidilebilecek ülkelerin sayısı 64 olmuştur. Diğer ülkelerin listesini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1341 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt