Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ulaşımda hava yollarını kullanır mısınız? Hangi firma?

İş seyehatlari için kullanmaktayım. Şirketimizin anlaşmalı olduğu turizm firması dolasıyla da Türk Hava Yolları ile seyehat ediyoruz. Saat uyumsuzluğu veya kalabalık bir ekip olamamız dolasıyla yer olmaması durumunda başka şirketlerle uçtuğumuz da olabiliyor. Şu ana kadar Pegasus, AnadoluJet, SunExpress firmalarıyla da uçtum.

  • Pegasus: 2 veya 3 kez denk geldim. İstanbul merkezi Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olduğu için kanım ısınmamıştı. Ayrıca benim uçtuğum zamanda ikram hizmeti bulunmuyordu. Önyargıdan olsa gerek; servislerinin ise çok güzel olduğunu düşünmüyorum. Ancak Türkiye'nin en çok ve çabuk gelişen hava yolu şirketi olduğunu biliyorum. Filosu gün geçtikçe de artmakta. Ödüllere falan koşuyorlarmış. Hayırlısı tabii.
  • AnadoluJet: THY'nin yan kuruluşu. Doğal olarak THY uzantılı bir firma ve THY'ye yakın hizmet sunuyorlar. Sanırım marka değeri yüzünden THY ile aynı şartlarda hizmet sundukları söylenemez. Bir düşük versiyonu şeklinde düşünürsek olabilir. Genelde anadolu şehirlerine olan seferlerde yoğunluk gösteriyor.
  • SunExpress: Henüz gelişmekte olan bir şirket. Bunun için çeşitli kampayalar falan yapıyorlar. Böylelikle indirimli biletlerle uçma şansınız oluyor. Yiyecek ve içecek servislerinde ücret alıyorlar. Menüsündeki alkol çeşitliliği güzel ama.
  • Türk Hava Yolları: Tartışmasız Türkiye'nin en iyi havayolu şirketi. Son olarak Avrupa'nın En İyi Havayolları ödülünü aldı. Dünyanın sayılı havayolu şirketleri arasında gösteriliyor. Hakkında söylenecek çok şey varken söylemeye gerek olmayan da çok şey vardır. Turkish Airlines olarak globalleşerek özellikle son yıllarda ismini tüm dünyaya duyurmuştur. Birçok önemli kurumlara sponsor desteği saylayarak ve iyi reklamlama ile popülerliğini de gün geçtikçe arttırmaktadır. Fiyatlarının pahalı olmasından bahsedilirken Türkiye içindeki rakip firmalarla birlikte indirimli koltuk kampanyalarını başlatmıştır. Kimi uçakları tabir yerindeyse son model olurken, kimi uçaklarında da kırık koltuk mevcut olabiliyor. Olağan şeylerdir tabii.

Şahsi görüşüm Türk Hava Yolları'dır. Kişisel seyehatlerimde de THY'yi tercih ediyorum. Yıl içinde kazandığım milleri kullanma imkanım oluyor. Yaza kadar Los Angeles'a gidiş biletimi bedavaya getirme şansım var. Gidebilecek miyim? Tabii ki hayır; orası ayrı bir mesele. Ancak şimdiden Antalya'ya gidiş-dönüş 2 bilet hakkım bulunuyor. Antalya daha mantıklı bir seçim gibi duruyor sanırım. Şimdilik görüşlerim bu şekilde.
  • Paylaş
Evet kullanırım. Hangisi Daha ucuza giderse. Özellikle marka bakmam.
  • Paylaş
Gideceğim hattaki tüm firmaların saatlerini ve fiyatlarını incelerim ona göre satın alırım biletimi..genelde pegasus uygun..bazende thy..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

716 Görüntülenme3 Takipçi3 Yanıt