Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülke geneli bir sorun olan "ne kadar mantıksız da olsa" değiştirilmesini önerdiğiniz şeyi çözümü ile birlikte sunduğunuzda dahi değerlendirilmeye bile alınmaması olayı hakkında yapılabilecekler nelerdir?

Her vatandaşın günlük olarak bir çok kurumda gözlemleyebileceği bir durum olarak; görevlilerin görevini yerine getirmemesi, sert tavırları, mantıksız ve/veya tutarsız açıklamaları, baştan savma girişimleri, yılların verdiği muazzam deneyimleri (!) bazen bütün gün boş oturdukları halde öğlen vakitlerini de keyfi olarak artırmaları... Durumları artık can sıkmalı ve görevli-vatandaş arası bağırıp çağırmalardan ileri gitmeli diye düşündüğüm için sorduğum sorudur.Düzenle
Birlikten kuvvet doğar diye düşünüyorum. Bu problemin çözümünü uygulamaya sizin gücünüz yetmeyebilir ama başka birisinin özel konumu yetebilir. Bu nedenle çok kişiye ulaştırmak gerekir bu sorunu ama makamlı kişilerden bahsetmiyorum. Sokaktaki insandan bahsediyorum. Bundan daha kolayı da Sosyal Medyada içeriği güzel hazırlanmış bir sunum, video ve ya metin olabilir. Bir kaç arkadaş yardımıyla yayılır hiç ummadığın kişilerin dikkatini çeker. Kale alınabilir.
  • Paylaş
1

Fazlı Özdemir, Evet, aslında çok güzel bir çözüm bu, bir kaç örneği de var. Yazıyorum kenara hemen :)

Ülke eğer Türkiye ise bir şey önermeye gerek yoktur, çünkü büyüklerimiz herşeyi bizden iyi bilir (!).
  • Paylaş
1

Sinan Atasoy, Özünüz neyi söylüyor ve doğru buluyorsa onu yapmalisiniz. Kültür robotu olup aynı davranışları sergilemek sizi yine üzer ve kendi etrafınızda dönersiniz. Elinizden geldiğince bakış açısı kazanıp değerlendirme sisteminizi değiştirin

Dikta yönetimleri böyledir, hiçbir şeyden taviz veremezler yoksa otoriteleri sarsılır. Diktalar her zaman en tepeden en aşağıdaki müstahdeme kadar kadrolaşırlar ve en aşağıdaki birey dahi gücünü, yüzsüz ve arsızlığını en tepeden aldığından dolayı çarkın dışında kalmış olan her vatandaş kötü muamele görür. Bir şey değiştirmek istiyorsanız seçim barajını değiştirmelisiniz ki ülke tek parti rejiminden kurtulsun. Akape yine başta olabilir, çok önemi yok, istediği her yasayı anında meclisten çıkaramadığı sürece dikta yönetimi oluşmaz. Seçim barajı şu an bildiğimiz en kötü diktatorya olan Rusya'nın %5'inin altına inmediği sürece bir düzelme beklemek hata olur.
  • Paylaş
Bir Türk memleketin kurtulamayacağı kanaatinde bulunur işe; bu insan Türk değildir.
Zaman ağlama, sızlanma, teslimiyet değil, küllerinden yeniden doğma, yeniden Türk Milleti olma zamanıdır. Türk ulusu Ulusal Kurtuluş Savaşı ile zincirlerini kırarak nasıl bağımsızlığını kazandıysa, bugün de aynı bilinç ve kararlılıkla zincirlerini kıracak, kuşatmayı yaracaktır. Bundan kimse kuşku duymasın. Çünkü bu Millet mevcut kanunların üstündedir. Bizleri öldürmedikçe, bizim kafalarımızdaki özgürlük meşaresini söndürmedikçe , başladığımız bu savaş bir an bile durmayacaktır. Bizden sonraki devirlerde de hep böyle olacaktır.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ,,
Saygılarımla
Orhan AYVALIK
  • Paylaş