Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülkedeki son durumlar göz önüne alındığında, eğer bir Ak parti-Cemaat uzlaşısı olmazsa cemaat oyunu kime verir?

Polemik oluşmasın lütfen benim gibi bu durumu merak eden mutlaka vardır.Düzenle
Cemaat oyunu kime verirden ziyade, kimi destekler diye sormak lazım, oylarının sayısal anlamı yok...

Cevap basit değil mi? AKP nin ipini çekmeye karar veren ABD yeni dönemde meclis aritmetiğinde kaos oluşturmak isteyecek, CHP yi BDP ile ortak hareket sözüne karşılık destekleyecek... Cemaat de liberal hareketle birlikte CHP yi destekleyecek.

Muhtemelen AKP %30 , CHP %30 larda olacak, MHP baraj altı, zayıf kalmış bir AKP tabi bir sürü sansasyonel politik operasyonlar sahneye konur veya CHP-BDP koalisyonu ve bildiğin yaşanmış eski kaos... Yerel seçim bu sene, arkasından Cumhurbaşkanlığı seçimleri, genel seçim 2015,

Erdoğan Cumhurbaşkanlığına geçerse, Özal sonrası ANAP gibi bir süreç yaşanır... AKP gitgide kan kaybeder, Arınç geçer RTE partinin başında kalırsa, bilmiyorum bu yeni meclis düzenine ayak uydurabilir mi?
  • Paylaş
Cemaatin oyunun çok büyük olduğunu sanmıyorum. Etkili çoğunluk sayısal azınlık hepsi. Yani toplumda cemaatçi diye toplamaya kalktığınızda fazla adam bulamazsınız ama stratejik yerlerde konuşlandığı için sistemi kitlemeye elverişliler. Parti ismi söyleyeceksek AKP'ye de CHP'ye de vermezler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

393 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt