Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülkemizde bölgesel milliyetçilik var mı ?

Ülkemizde milliyetçiliğin her türü ve tabii ki de bölgesel milliyetçilik mevcut. en güzel şehir benimki ya da en iyi insan benim oralı diyen her kişi bölgesel milliyetçidir. konya'lı bayburt'luyu, bayburt'lu gümüşhane'liyi sevmez ve bunların hiç birini de samsun'lu sevmiyorsa bölgesel milliyetçilik vardır. dikkatini çekerim işin kürt kısmına girmedim bile.

Bence üniversitede herkes kendi benzerlerini ve yolunu bulur. Şehir olarak da kendin aşırı yerel milliyetçiliğe kaçmazsan hiç bir yerde bir problem olacağını zannetmiyorum. Eğitim hayatında ve yeni yılda başarılar ayrıca. Girebilirsen ODTÜ'ye gir hem Ankara'lı mülayimdir, hem ODTÜ'lü milliyetçi değildir, hem de bir çok dal için çok iyi bir üniversite. (ODTÜ'lü olduğumdan dediğim zannedilmesin sakın ;))
  • Paylaş
Var Bence Askerliğini Yapan insan yada memleketinde değil başka şehirde Gurbette yaşayan insan bilir.. Nerelisin ? Doğulumu Batılımı ..
  • Paylaş
Sakaryalıyım,üniversiteye gideceğim bu sene merak etmiştim mesela farklı şehirlerden gelen insanlara karşı nasıl bakılıyor başka bölgelerde yani diğer insanlar dışanıyor mu
  • Paylaş
:)Saol chamacon düşünüyorum ODTÜ'yü puanı biraz aşmış ama gerçekten Türkiye'nin en iyilerinden, yorumun içinde teşekür ederim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

584 Görüntülenme3 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları