Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülkemizde gerçekten Kürt sorunu var mıdır?

kürtlere göre var Türklere göre yok
  • Paylaş
kürt sorunu sadece bir kamuflajdır.asıl dile getirilmek istenen ermeni meselesidir.1.dünya harbinden sonra ermenilerin ölmemek için biz sizdeninz kürdüz ve türküz demesi şartların değişmesi ile ermeni asıllı kürtlerin bağımsız kürdistan demesidir.
  • Paylaş
tabiki var .adamların dilini yasakla siyasetçilerini öldür ondan sonra köylerini yak .kurdukları ülkede köle gibi olmasına sebep ol. ondan sonra da güllük gülistanlık yaşıyorlar neden isyan ediyorlar diye sor.
  • Paylaş
SESSİZLİĞİN_SESİ yanlış düşünüyosun bence , kim kimin dilini yasakladı herkes istediği dili konuşuyor(mecliste bile kürtçe konuşuluyor... ) çok taraflı bir yorum yapmışsın arkadaşım kaldı ki bu ülkeyi hep beraber kurduk beraberde yaşıyoruz. Benim görüşüm kesinlikle Kürt meselesi ayağına çoğu Kürt kardeşimiz kullanıldı..kullanılıyor.. Kürt meselesinden Nemalanan da çok!
  • Paylaş
Yoktur.
  • Paylaş
Bence bölgedeki sorun Kürt sorunu değil,geri kalmışlık sorunu.Devlet memleketin doğusuyla batısına adil bir şekilde hizmet götüremedi,memleketin doğusu hep 2. sınıf muamele gördü,bunu inkar etmemek gerek.Çözüm sunduğunu iddia edenlere gelince:
Türkiyede BDP'nin daha güneyde barzani ve talabaninin siyasetinden bir kürt olarak midem bulanıyor.bir gün israille yatıp,ertesi gün amerikayla kalkıyorlar.güneydoğuya devletin şefkat eli şuana kadar hiç değmedi,bu doğru ama bir tane bile çözüm ürettiklerine rastlamadım.Varsa yoksa "ezilmiş halk tekerlemeleri" .Azıcıkta bölge ekonomisinin nasıl kalkınacağına kafa yorun.Kışkırtıp sokaklara saldığınız çocukların sokakta taş sallamaktan okula gitmeye vakti kalmıyor,bu arada kırdığı yaktığı da başka bir kürt amcamızın ya dükkanı ya evi. Allah aşkına Diyarbakır'da yol yapım şantiyesinde çalışan iş makinalarını yakarak, Diyarbakır'ı daha çok kalkındırcağınızı falan mı zannediyorsunuz?
siz anca kepenk kapattırırsınız,daha da fakirleşelim diye...

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

831 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları