Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülkemizden neden hiç seri katil çıkmıyor?

Türkiyede ismi anılan tek bir katil bilmiyorum.Belkide devlet bu işe el atmalı. Düzenle
Çivili Katil vardı.. İlk seri katil olarak kayda geçmişti sanırsam... Bu konudaki haberden alıntı:

"Denizli Türkiye Elektrik Kurumu Müessese Müdürlüğünde hat işçiliği yaparken 31500 volt elektrik akımına kapılıp ağır yaralanan Aktaş, bu olaydan sonra 1986 yılında Antalya'da Nuri Keskin adındaki Başkomiseri öldürdü ve tutuklandı Mahkeme akli dengesinin yerinde olmadığına karar verdi ve Süleyman Aktaş'ı, Manisa ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gönderdi Burada 4,5 sene tedavi gören Aktaş, taburcu olduktan sonra Denizli'nin Bozkurt ilçesindeki Çambaşı köyüne döndü Fakat o döndüğünde Çambaşı köyünü hiç unutamayacakları bir felaket bekliyordu Köye döndükten 3 yıl sonra yani 1994'te 4 komşusunu boğarak öldürmüştü Ona Çivici katil denmesinin nedeni ise öldürdüğü kurbanlarının kafalarının çeşitli yerlerine ve gözlerine çiviler çakmasıydı Polisler onu sorguya çektiklerinde neden çivi çaktığını sormuşlar ve "çivi görünce dayanamıyordum, insanların kafalarına çakmak istiyordum hep" cevabını aldılar Hatta bir keresinde "bana cinayetleri işlemem için Turgut Özal emir verdi" demiştir Yakalandıktan sonra evinin alt katında yapılan aramalarda uçları özenle sivriltilmiş çiviler ve "kısa zamanda öldürülecekler" in yazıldığı bir liste bulmuşlardır

Süleyman Aktaş halen Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, tehlikeli Şizofrenlerin bulunduğu E Koğuşunda kalmaktadır
"
  • Paylaş
3

Nazende , ülkemde seri katil yok diye rahat rahat evimde oturuyordum. bu bu nedir sindim kaldım şimdi.
yalnız bunun iyi filmi olur :)

Sertaç Kunduz, film yapmasınlar aman... sonra millet özenir mözenir valla... :)

Nazende , bak özenti kısmını atlamışım. aman vazgeçtim gittii:)

2013 yılında 842 kadın öldürülmüş. Bu sadece kadın cinayetleri sayısı, çocuk ve erkekler de var. Ülkemizden seri halinde katil çıktığı için seri katile ihtiyaç duymuyoruz.
  • Paylaş
Çıkmıyor değil de bizde seri katilden çok cinnet olayı meşhur. Haberler de bunlarla dolu. Cinnet geçiren aile babaları, evlatlar, anneler... Amerika'ysa seri katil üretmek konusunda en iyisi (!) Bi' de bizde seri katil popülizmi yok. Biyografileri yayınlanmaz, filmleri çekilmez... Hapse atılır ve unutulurlar. Yeniden cinayet işleyene ya da bi' yerde sapıklık yaptıkları görülene kadar.
  • Paylaş
ABu soruyu sormamalıydın dostum. Kurtlar Vadisi dizisinden sonra olanlardn sonra birde bu açılmasın başımıza.
  • Paylaş
Beceremiyolar. Ama bedensel olarak hayatın son bulmasından cok İnsan hakkı İhlaline de psikolojik sınırlama cinayeti gözünden bakarsak. Hepimizi temzih ederim lakin günde 15 mb haber okuyarak ne kadar seri katlettiklerini cok rahat görebilirsiniz.
  • Paylaş
Bende uzun zamandır düşünüyordum, her şey tamam şu güzel memleketimde ne eksik diye, bak seri katillerimizmiş eksik olan. Ayrıca buyurun; kriminoloji.blogspot.com.tr/2007/04/seri... .
  • Paylaş