Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülkemizde son dönemde artan kadın cinayetlerinde siyasilerin vebali var mıdır?

Bütün siyasilerin var diyemeyiz ama ak çete ve yandaşlarının tabii ki vardır. Bu çete elemanları iş üstünde yakalansalar bile tecavüzden aklanabilmektedirler. Bolca özlü söz de paylaşmışlardır; "Hamile kadınların sokağa çıkması erkeklerin seviş düşünmesine neden olur, ayıptır, çıkılmamalıdır. ", "Kadın erkek eşit değildir. ", "Kadının kariyeri anneliktir. " gibi. Kadının kıyafeti de AK çete tarafından belirlenmekte, çetenin kıyafet yönetmeliğine uymayan kadınların tecavüz edilebilir olduğu hem çete üyeleri hem de çeteye bağlı yargı tarafından beyan edilmektedir. Kadınını sokakta öpen ceza alırken kadınını sokakta satırla doğrayan "cinnet geçirdim hakim bey" diyerek cinayetinden yırtabilmektedir. Bazı çete yardakçıları seda sayan gibi katilleri televizyona çıkartıp bir de yüceltmektedir. Bu çeteye ait olan tüm siyasetçiler, bu çeteyi destekleyen tüm ak koyunlar kadın cinayetlerinden sorumludur. Ben inanmam ama inandıkları Allah gerçekten her şeyi gören, her şeyi bilen, gerekene de gereken cezayı veren bir varlıksa bu yaratıkların gideceği yer kitaplarında da yazan cehennem olacaktır.
  • Paylaş
Tabii ki vardır; tecavüzcülerin serbest kaldığı bir süreçden geçiyoruz, ayrıca toplum olarak bu konuda masum da sayılmayız maalesef.
  • Paylaş
Kemalistlerin elbette vebali var.

Hadislerin yerini alan ATASÖZLERI buna delil : "Karnindan sipayi, sirtindan dayagi eksik etmiyeceksin. Kizini dövmeyen, dizini döver. Dayak cennetden cikti" bilinenler. "Fotoramanlarda (60yillar), Yesilcamlarda (70li yillar) " kadin dövme sahneleri de halki onyillarca egitti. Inanirlar, Arkinlar, Tatlisesler sinemada olsun, gercek hayatda olsun yillarca kadin döver rol modeli oynadilar bu ülkede.

Laikci sistem ile Islamin gerilemesi, cahiliye dönemdin kalma Namus inancini güclendirdi. Ihtiyac halinde Islami sos olarak kullanilmasi bir sey degistirmez.

Mevcut iktidar kadin haklarini güclendirdi. Kanunlara ve devletin görevlilerine güven artinca da, sikayetler de artdi. Daha evel polis tarafindan eve geri yollanan kadinlar yok artik.

Amma siyasilerden cok alkolun etkisi var aile ici siddetde: "Alkol ve uyuşturucu alışkanlığı ekonomik durumları iyi olan ailelerde kadına karşı şiddet uygulanmasının başlıca nedeni olarak görülmektedir. Yapılan araştırmalarda ekonomik durumu iyi olan aileler içerisinde aile içi şiddetin sebeplerinin %82 oranında alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olduğu bu gerçeği gözler önüne sermektedir. " baltaci.av.tr/aile-ici-siddet-hakkinda-a...

Yani laikciler islam ve müslümanlardan dem vuracagina bir zahmet aynaya baksinlar.

  • Paylaş
13

Brutal Code, Yani laikliği benimseyen kesim, uyuşturucu ve alkol bağımlısıdır bu sebepten dolayı da karısını döver mi diyorsunuz?
Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ile kadına şiddet arasında bir bağlantı kurduğunuz gibi laiklik ile de bu bağımlılıklar arasında bir bağlantı olduğunu mu iddia etmektesiniz?

Halil Ipci, Icki icmeyen sayi, yanlis hatirlamiyorsam, Türkiyede %85 civari. Bu ülkede laikligi benimsemis sayisi elbette cok daha fazla.Yani laikligi benimsemis herkes icki icmiyor.

Bu bir. Iki, laik zihniyetli devlet alkol ve uyusturucu, hemde heroin fabrikalari kurdu, calistirdiö satdı. Icki icmenin ilericilik oldugunu, uygarligin vazgecilmez bir parcasi oldugunu hala ileri sürenler var "laikci cephede" ...

Amma merak etmeyin, alkolünö laik olmadan daö insan üzerindekıetkisi ayni. Ayrica dis ülkelerde de alkol ve uyusturucu tüketimi aile ici siddetde önemli bir faktör. Tabi ki tek faktör degil, ama o faktör oldugunda siddetin artdigi da sabit. Linkde verilen arastirmanin haricinde baska, bunu teyit eden, arastirmalar da var. En düsük yüzdesi 85 oldugu icin onu verdim.

Brutal Code, Eroin fabrikası dikkatimi çekti. Çok tuhaf bir ülkede yaşıyoruz. Devletimiz eroin fabrikası kuruyor. Merak ettim acaba bu eroin fabrikası hakkında biraz daha detay verebilir misiniz, ne için kuruldu, kim kurdu, halen faal mi? Ayrıca bu eroin fabrikasının, laiklik ilkesini benimsemiş kişiler ile bağlantısını ve kadına şiddete olan etkisinden bahsedebilir misiniz? Kısacası kadına şiddete sebep olarak hangi parametreleri hesaba kattığınızı ve bu parametrelerin birbirleriyle olan alakalarını daha detaylı verebilir misiniz? Sanırım ikna olmak üzereyim.

Doğan Ataman, Laiklerle ilgili diğer sorunlarınızıda yazmalısınız. Sanırım yobazlığın her inançta olduğunu biliyorsunuzdur. Ülkemizdeki eğitim seviyesinin düşük olması, son 10 yıldaki sözde inançlı yönetimin sonucundaki kadın şiddeti ve sonuçlarının da istatistikleri olmalı sizde . Onları da herkes biliyor ama siz yazın.
Yozlaşma ne kötü birşey. Eğitimsizlik daha kötü

Halil Ipci@brutalcode gözüm google babaya "cumhuriyet eroin fabrikasi" arattir istendigin kaynakdan ögren. Basbakan o zaman Inönü ve laiklik geldiginde ve onun islam yasaklandiginda yine Inönü basbakan idi. @doganataman Türk milletin %60 aptal idi. Elhamdulillah 12 yil Erdogan sonrasi bu rakam %30 düstü. Saygilarimla

Doğan Ataman, Alenen faşistciyim diyorsun. Hoş laikçide yok. Zeka oyunları oynamak hoşuna gidiyor. Kavramlar oyuncağın. Biliyorsun hiçbir. Isid destekleyen pkk ortağı bir faşistsin. Sahi sen nesin? Amacın ne ? Bundan gidelim.

Doğan Ataman, Dipnot. Alınan oylar yüzde 60 Lara yakın. Zevzeklerden düşmedi oran? Amacını direkt yaz

Halil Ipci, (@doganataman) sen fasist nedir bilmiyorsun. zaten zeka seviyesi baya düsük, dip de sensin anlasilan.

Doğan Ataman, Ok.sohbeti burada bırakıyorum. Size bilgi bazında denk gelecek bir insan olmanızı tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim bir an seviyede eşit sandım sizi. Ancak bildiğimiz kapı kulu çıktınız. Lütfen uzatma. Yola devam et.

Halil Ipci, (@doganataman) Ne demek istedigimi anlamadin tabi ... Bak güzelim , Aziz Nesin Türk halkin %60 aptal deyince laikci cephe zil takip oynadi. Secim propgandasi bile yapti. Kaybettikleri her secimin suclusu salak halk oldu. Velev ki Türk milletin %60 aptal olsa dahi, CHPye oy verecek kadar aptal, salak degil bu millet ... Yeterince direk mi ...

Doğan Ataman, Halil arkadaşım yola devam dedim.
Zira atılan yemlerle büyüyen bir tavuk ki kuş Beyni dir. O yoldasınız.
Tavsiyem yem adedince kitap oku. Örnek bir yazarın tüm yazılarını bilmeden, tikelden temele varma Bukowskidwn yazsam küfür sanırsın şimdi. Aziz Nesin, Akif i tanımadan yazıyorsun. Neyse. Yola devam et google adamı. Kula kulluk etme derim yine de

Şaman, Yav @hakkan bu gazeteci de aktrol olabilir mi?

Devrim Deniz Bardakcı, ..biri çıksın şu ipçi midir kuşakçı mı? sustursun!

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

253 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt