Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülkemizde sporu daha fazla yaygınlaştırmak, çocukları küçük yaşlardan itibaren spora yönlendirmek, sporu sevdirmek ve daha geniş kitlelere ulaştırmak için elinize yeter derecede yetki verilmiş olsaydı nasıl bir plan hazırlayıp uygulama yapardınız?

Eski Doğu Bloğu ülkelerinde olduğu gibi ilkokul seviyesinden itibaren spor ve sanat okulları açar, çocukları okuldan hemen sonra sokağa salmak yerine tercihlerine ve yeteneklerine göre her gün bir kaç saat o okullarda eğitirdim. Doğu Bloğundan bolca başarılı sporcu ve sanatçı çıkması tesadüf değil yeteneklerin küçük çocukluktan itibaren keşfedilip yetiştirilmeleridir.
  • Paylaş
Eski Doğu Bloğu ülkelerinde olduğu gibi ilkokul seviyesinden itibaren spor ve sanat okulları açar, çocukları okuldan hemen sonra sokağa salmak yerine tercihlerine ve yeteneklerine göre her gün bir kaç saat o okullarda eğitirdim. Doğu Bloğundan bolca başarılı sporcu ve sanatçı çıkması tesadüf değil yeteneklerin küçük çocukluktan itibaren keşfedilip yetiştirilmeleridir. Okullarda sınıfta kalma kalkmalı bence yeteneklerine göre spor, sanat vb gibi yeteneklerine göre yetiştirilmeli bence. Böylece ülkemizde yetenekli birçok çocuğun önü açılmış oluruz. Sınıfta bırakmak çözüm değil bence ;(SINIFTA KALMA KALKMALI )
  • Paylaş