Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ülkemizde tek mekan ve tek oyunculu filmlere neden ön yargılı yaklaşılıyor?

Soruyu tam açıklayamadım ama "hııııııı bütün film tabutun içerisinde geçiyor ne bu be", "aman ne saçma adam film boyunca araba kullanıyor tırt." diyerek bu tür filmler neden kenara atılıyor. Düzenle
Çünkü sıkıyor.
  • Paylaş
Tek mekan çekimler beni hep etkilemiştir. Aynı zamanda amatör film yapımcıları için, film/kısa film yapımının milyonu bulan bütçelerle çekilmesi gerekmediğini gösterir. Örnek verirsem 12 kızgın adam filmini gösterebilirim. Aslında senaristin hayal dünyası ne kadar uçsuz bucaksız ise bu hünerlerini tek mekanda gösterecek kadar da sadedir. Sinemada herşey bir bütündür ve %100'ü asla bulamazsınız. Milyon dolarlar harcanan filmlerde bile bize olmamış dedirten şeyler vardır. Tek mekanda çekilen filmleri sitcomdan farklı olarak birçok kamera açılarından çekebilirsiniz bu size tempoyu arttırmada yardımcı olacaktır. Eğer görüntü kısmında yetersiz iseniz ses kısmına daha fazla odaklanabilirsiniz.
Tamam... Çok uzattım.
Eğer ülkemizde tek mekan ve tek oyunculu filmlere ön yargılı yaklaşanlar varsa. Malesef ben o genellemenin içinde değilim.
  • Paylaş
Bence de tek mekan ya da tek kişi olunca sıkıcı oluyor. Tek mekan ya da tek kişi ile film çekip eğlendirmek oldukça zor.Bu durumda saçma sitcom dizilerinin de etkisi var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

38 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt