Bilmek istediğin her şeye ulaş

Umutsuzluğa düşmemek için neye ihtiyacımız var? Hangi duygu sayesinde umudumuzu yitirmez ve istediğimiz hayatı (tadını çıkartarak) yaşayabiliriz?

Hayal kur, aşık ol, her gün en az bir kere daha önce hiç yapmadığın bir şey yap, bir parka git ve çocukları izle, bir şeyler yarat, doğanın içinde kaybol, meditasyon yap, hayatta kalmak için değil gelişmek için yaşa.
  • Paylaş
Umutsuzluk; Satrançta şah mat olduğunda değil daha oyun bitmeden yenileceğine inandığında başlar umutlar ise bitmemiş bir oyunun hala hamle sayısını olduğunu bilenlere görünür. . .
  • Paylaş
Yaşam Koçum Aristo - Jules Evans kitabını şiddetle tavsiye ederim. Genellikle kitapçılarda kişisel gelişim rafına gittiğimde oraya kusar öyle dönerim, okadar ki iğreniyorum o tarz kitaplardan fakat bu kitap kişisel gelişimi eski Yunan felsefesiyle açıklamış. Filozofların yaşam üzerine çok değerli öğretilerini biraraya toplamış.
  • Paylaş
2

Snoopyyy, Çok teşekkürler. Çok güzel kişisel gelişim kitapları var, çok harika kitaplar okudum hayatımda da uyguluyorum sadece umutsuzluğa düştüğümde hangi duyguya ihtiyacım olduğunu bilmeye ihtiyacım var gerçi şu anda hissettiğim umutsuzluk mu isteksizlik mi tam olarak onu da bilemiyorum. Farklı farklı cevaplar gelirse belki ben de içinde bulunduğum duyguyu çözebilirim ve içinden geçebilirim.

Hayal kurmaktan, plan yapmaktan vazgecme ve hedefierine asık ol yada asık olabilecegin hedefleri sec.
  • Paylaş
1

Snoopyyy, Çok güzel yazmışsın yüregine saglik tesekkurler

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

78 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları