Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite bitirdim. Hayalim yok, hedefim yok, hayata dair planlarım yok, hayat nereye sürüklerse oraya gidiyorum. Motivasyon cümleleri haricinde bu durumdan nasıl kurtulurum?

Eline bir kitap al ve yürü, ayaklarında derman kalmayınca otur ve o kitabı oku, uykun geldiğini hissettiğinde kalk ve tekrar yürü... Bir hedef buluncaya kadar bu döngüde kal. Film, dizi, pc, youtube, ps gibi şeylerden uzak dur. Onlar daha önce hayal edilmişleri gösterecektir. Yürümek sana iyi gelecek. Tecrübeyle sabittir. 15 km yürürken düşünecek çok zamanın ve çok şeyin oluyor. Bu süreç içerisinde kendine bir çözüm bulabileceğine inanıyorum.
  • Paylaş
Motivasyon cümlelerini anlık gaza getirseler de pek bir işe yaramadıkları için kullanmayı sevmem o yüzden kullanmayacağım :)
BBence bahsettiğin durum tamamen kendini veya ne yapmak istediğini bulmakla alakalı. Bazı insanlar çok istekli ve hırslıdır, bir amaç için çabalarlar ama bazıları amaçsızdır. Ben de hayat nereye sürüklerse oraya gittim uzun süre ama 25 yaşından sonra çok değiştim ve kendimle ilgili çok acayip şeyler keşfettim. Mutlu ve huzurluysan sorun yok ama buraya yazdığına göre bu durum seni rahatsız etmiş olmalı. Herkes hayatta ne istediğini farklı zamanlarda fark ediyor. Sen de deneme yanılma yoluyla seni heyecanlandıran şeyleri fark edebilirsin, mutlaka bir şeyler olmalı. Belki de sadece depresif bir dönemindesindir ve bu durum geçicidir. Her iki şekilde de umarım hayatını anlamlandıracak şeyleri bulabilirsin.
  • Paylaş
Hayata anlam kazandırma arayışı içerisinde olmak bir hedefin başlangıcı aslında . Kendin için yeni bir şeyler dene, seni gülümseten şeylerin peşinden koş. Bu bir hayır işi olabilir, veya spor yapmak, ya da yeni yerler keşfetmek... Seni ne iyi hissettiriyorsa o. Küçük bir mutluluk hayatı anlamlandırmaya dair büyük bir adım olabilir.
  • Paylaş
Yok olanın üzerine sağlam bir temel kurmak en kolayıdır. İyi doldur boşluğunu. Alanınla ilgili işleri incele. Hoşuna giden bir işe karar ver. Onun üzerine uzmanlaş. Çalış, daha çok çalış. Ama çalışmaktan da kendini öldürme. Oku kitap oku. Ama gözlerin kör olana dek kitap oku. Sev, insanları ölümüne sev. Bin kere kötülükte görsen her defasında iyilik et. Böylece yaşamanın tadına varırsın. Sokak hayvanlarını besle. Onlara yardım et. Görüşüne yakın olan ve olmayan topluluk merkezlerine git. Onlarla tartış. Ne dediklerini dinle. Neden dediklerini dinle. Dinini iyi öğren. Ve daha bir sürüsü burada yazamayacağım kadar çok. Geç kalmadın boşluğunu sağlam bir temelle doldur.
  • Paylaş
Bir dava edin kendine. Inandığın bir hedef uğrunda ilerle. Geleceginin nasik olacağını düşün.
  • Paylaş
Sizin kimliğinize de bağlı bu
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

466 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları