Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite hayatımın yanında yazılıma başlamak ve yazılım üzerinden meslek sahibi olmak istiyorum. Bilginin sıfır olduğunu varsayarsak nereden nasıl başlamalıyım?

code.org üzerinden başlayabilirsin... Bence yazılımda en önemli şey, yazmaktan daha çok, neye ihtiyaç olduğuna yönelik... Güzel bir oyun yazıp, insanların hoş vakit geçirmesini sağlayabilirsin ya da büyük bir soruna basit bir çözüm getirip insanlara zamandan kazandırabilirsin... Şimdiden başarılar dilerim.
  • Paylaş
Kurslarda eğitim vermiş biri olarak söyleyebilirim ki kursta bilgi edinemezsin. Kendi kendini geliştirmen gerekmekte. Bunun içinde en kollayı sırası ile html > css > javascript > sonrada zamanla karar vereceğin programlama dilini öğrenmek en sağlıklı yol olacaktır. Bunun için html css ve javascript için kullanabileceğin ücretsiz kaynakları sanalkurs.net, erbilen.net soru sorup çözüm bulmak için uzmancevap.org, gibi sayfalardan faydalanabilir ve çok hızlı bir şekilde öğrenebilirsin. Temel mantığı çözdükten sonra kafanda çizeceğin bir projeyi hayata geçirerek bilgilerini pekiştirebilirsin. Programlama kısmına gelince öncelikle algoritma üzerinde çalışmalı sözde kod pratikleri yapmalısın. Daha sonra hangi programlama dilini kullanacaksan. Örn: java, C# ile ilgili bir çok döküman ve sample project bulabilir bunları inceleyerek ve editleyerek öğrenebilirsin. Burada önemli husus bu konuda hiç bilgi olmasa da mesleki yatkınlık. Kimileri şıp demeden anlarken kimilerinin yatkınlığı yoktur daha zor anlar veya anlayamaz. Başarılar dilerim.
  • Paylaş
Açıkakademi üzerindeki eğitimleri alabilirsin. Temel programlamadan başlayıp uygulama geliştirmeye kadar geniş çaplı eğitim yelpazesi var. Daha detaylı bilgiler bu linkte mevcuttur.
sadikderekoy.com/2013/11/acik-akademi.ht...
  • Paylaş
İlk başta yapabileceklerinin aşağıdaki makelede bulabilirsin.

aliemre.co/yanlis-soru-kod-ogrenmek-ist...

Ekstra olaraksa para almadan staj tarzı çalışabileceğin bir firmaya girebilirsin. Zamanla işi, çalışma arakadaşlarının yardımları ve bilgileri sayesinde öğrendiğinde iş verenin emeğini göz ardı etmeyecektır. Böyle bir çalışma yaklaşımı sana mesleğinle ilgili hem tecrübe, tecrübe edindikçe maddi gelir olarak geri dönecektir.
  • Paylaş
İncisözlük postu olduğu için biraz argo cümleler var ama senin için faydalı bir yazı olacaktır diye düşünüyorum.
inci.sozlukspot.com/w/bilgisayar-m%c3%bc...
  • Paylaş
Kardeşim programlamayı öğrenebileceğin formları takip et kurslara filan git
  • Paylaş
1

Uygar Soy, Hocam youtubede webdersleri kanalı var.buradan web programlama öğren.takıldığın yerleri googleda aratıp pekiştir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

572 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları