Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite öğrencileri için oluşturulmuş olan, kendi aralarında kitap alış-verişi yapabilecekleri unisahaf.com'u nasıl değerlendiriyorsunuz?

Web sayfamızda üniversite öğrencileri kendi aralarında kitap alım satımı yapabiliyorlar. Yine site üzerinden kendi aralarında anlaşarak kampüs içinde alışverişi tamamlıyorlar.Düzenle
Öncelikle ilk izlenimim fikir orjinal ve bence faydalı. Benzer modeller olduğunu duymuştum ancak konsept olarak faydalı buluyorum. Burada ilk soracağım soru; projeyi gerçekleştirirken amacınızın bir gelir elde etmek olup olmadığı. Çünkü eğer ciddi bir gelir elde etmek amacını taşıyorsanız, beklediğiniz potansiyeli elde edemeyebilirsiniz bence.

Diğer bir konu ise tasarım. Aslında yolun başındaki bir girişim için tasarım çok sorun olmayabilir, bu zamanla halledilebilecek bir iştir. Ancak, ilk çıkışta tasarımınızın belli ölçüde iyi sayılabilmesi bence önemlidir. Gördüğüm kadarı ile bu konuda çalışılması gerekiyor ve aslında küçük düzenlemeler ile çok daha iyi bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Diğer bir konu ise, elde bulunan kitap sayısı. Benim gördüğüm kadarı ile şu an bu sayı az ve sitenin ana amacı bunun üzerine kurulu olduğu için bu konuda hızlıca çözümler geliştirilmesi gerekiyor. Bir çözüm, daha fazla tanınır hale gelmek ve bu esnada kullanıcıların bu ihtiyacı gidermesini sağlamak. Diğer bir çözüm ise, agresif bir mücadele ile onlara birinci elden ulaşıp bu açığı manuel kapatmaya çalışmak olabilir.

Diğer bir husus ise, reklamlar. Bence, eğer dayanacak gücünüz var ise sitedeki reklamları kaldırmanızı öneririm. Hitiniz henüz çok yüksek olmadığı için zaten reklamlardan gelir elde etmeniz mümkün değil. Onun yerine satışları arttırmanın yolunu arasanız daha etkili olur. Çünkü, muhtemelen 1 satıştan elde edeceğiniz kazancı reklamlarla elde etmek için çok yüksek gösterim yapmanız gerekiyor. Eğer o kadar yüksek gösterime ulaşmış iseniz zaten satış yapıyor olmanız gerekir. Yani, kullanıcıyı görsel olarak son derece rahatsız edici reklamları koymak yerine, daha iyi ve temiz bir servise odaklanmak bene daha önemli ve avantajlı...

Bunlar benim kişisel fikirlerim, elbette siz bu işi en iyi hissedecek ve en iyi adımları atacak kişilersiniz. Tavsiyelerim faydanıza olursa ne mutlu. Başarılar dilerim : )

Güncelleme:
Bu arada bir not, ben de bir süredir 2 kitap arıyorum. Yayınevi kapandığı için ve kitaplar eski basım olduğu için hiç bir yerde bulamadım. Bu tarz kitapları unisahaf gibi yerlerde bulabilmek güzel olurdu.
  • Paylaş
Bence çok mantıklı birşey. Başta maddi durumu iyi olmayanlar için çok iyi bir fikir. Kimi insan ücretsiz olarak verir kimi insanda yarı fiyatına veya daha uygun bir fiyatla verir ve bu durum da diğer öğrencilerin maddi durumlarını zorlamamış olur. Şahsen ben bir lise öğrencisi olarak böyle düşünüyorum. Herkesin kendinden önce biraz da çevresindeki insanları düşünmeleri gerekir. O insanların nereden ve nasıl bir aileden geldikleri bilinmiyor sonuçta onlarda bizimle aynı amaç içinde okumak için çabalıyorlar ama bizden bir adım geride kalıyorlar sırf maddi durumları yüzünden. Tabi bu benim düşüncem herkes bnmle aynı düşünce ve fikirde olacak diye birşey yok.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

535 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt