Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite öğrencisinin derse devam zorunluluğu olmalı mıdır?

Üniversite öğrencisi liseli gibi davranırsa, sadece not almak için çalışırsa evet devam zorunluluğu olmalı. Üniversite ilerde çalışmak istediğin alanda teorik bilgilerin alındığı bir yer olarak görülürse o zaman zaten kimse seni zorlamadan derse girersin. Zaten mühendislikler, fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi bölümler pek ders dinlemeden yapılamaz.
  • Paylaş
Üniversite öğrencisinin derse devam zorunluluğu olmamalıdır. Zira üniversite yaşları,insanın en güzel dönemini kaplar.İnsan birçok çılğınlığını burada yaparken en güzel anılarını da burada yaşar. Mesleki bilgileri edinebilecek bu kadar doktrin varken, öğrencinin ek olarak sürekli derse gidip bu güzel zamanlarını heba etmesi pek akla uygun gelmemekte.
  • Paylaş
Biz üniversitede, "kafam eser gider, kafam eser gitmem, ortam güzeldir" diyerek moral bulmaya çalışıyoruz bu bitmek bilmeyen 12 yıllık öğrenci hayatımızda ki "daha bu öğrencilik bitmez" deyip okulu boşlamayalım. Derse devam zorunluluğu olursa okulun liseden farkı ne olacak? Kıyafet serbestliği (liselerde de serbest olacak gibi, bazı okullar kıyafet serbestliğini uyguluyor bile) kalır işin bir iyi tarafı, derslerin daha zor olması da işin cabası. Üniversitelere dokunmayın!
  • Paylaş
Mevcut eğitim sistemimizede sınavlar başarıyı belirler(!) . Başarıyı belirleyen sınavlar olduğuna göre devam zorunluluğu bu saçma sistemin başka bir saçma öğesidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1996 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları