Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite okurken kesinlikle yapılması gereken üç şey nedir?

 1. Derslere girmek
 2. Düzenli çalışmak
 3. Düzenli uyumak

Bu üçü kesinlikle yapılmalı, ikincil şeyler ise;
 • İlgi alanına göre bir ya da daha fazla topluluğa aktif üye olmak.
 • Gezmek, tozmak, eğlenmek.
 • Bolca arkadaş edinmek.
 • Paylaş
1) SOSYAL OLMAK ( Bundan kasıt sömürebildiğin kadar bilgiyi sömür bunun içinde gönüllü faaliyetlere bol bol katıl, mesleğinle alakalı olsun olmasın konferanslara katıl, karşıllıklı fayda sağlarsın)
2) OKUDUĞUN ŞEHRİN HER METREKARESİNİ ÖĞREN( madem gitmişsin her yerini öğrenmende fayda var tabi benim bundan kastım daha çok tarihi, doğal yerleri vs)
3) TÜM BUNLARI YAPARKEN AZICIK SINAVLARA DA ÇALIŞ ( buna azıcık diyorum çünkü sosyal farkındalığın ve girişimciliğinin daha çok ön planda olmasını tavsiye ediyorum ama dersleri de çok boşlamamak lazım)
 • Paylaş
2

Hüseyin Çolak, beni tarif etmişsiniz .teşekkürler :DD

Nagihan Kaya, ne mutlu size :D

Sosyal aktivitelere katılmak okul klupleri vs gibi ,
farklı deneyimler yasamak yeni hobiler edinmek
sağlam kalıııcı arkadaslıklar edinmek
 • Paylaş
 • Okuduğun şehri ve komşu şehirleri gezmek: İnan çalışmaya başlayınca vaktin olmuyor. Hani gez derken hop orda, bak burada her gün başka yerde tarzında bahsetmiyorum. Örnek Ankara'dan ele alayım; her yer sana bir saat iki saat hadi bilemedin üç saat uzaklıkla otobüsle, hızlı trenle, uçakla. Kimse de kusura bakmasın üniversitenin hiç bir bölümü 4-6 senenin tamamında eşşek gibi çalışmaya sebep verecek kadar ağır değil. Hazır vakit varken gezilip görülecek yerlerin tadı çıkartılmalı.
 • Öğrenci kulüplerine katıl: dedim diye gidip siyasi kulüplere katılma tabii. Ha katılabilirsin de kendin bilirsin. Dağcılık, Yamaç Paraşütü, Bilim Kurgu/Fantazi, Tiyatro, Müzik, Resim, Radyo, işletme, Astronomi, Japon Kültür var da var var da var. Hem sosyalleşir hem hobi/meşgale edinirsin. Sosyalleşmenin en keyifli yolu öğrenci kulüplerinden geçer.
 • Dersleri boşlama: valla mezun olduktan sonra, çok da prestijli bir üniversiteden mezun değilsen o not ortalamasına öyle bir bakıyorlar, mülakatte öyle bir terletiyorlar ki. Ha 4.00'lık öğrenci olma ama gidip de zorla da geçme. Çiftfikiş yapıp hayata geç atılmanın hiç bir anlamı yok. 4.00 kasacağım diye hayatının en güzel yıllarını harcamanın mantığı da yok.

Velhaslı; üniversite bambaşka. Tadını çıkar, cıvığını değil. Don lastiği gibi uzatma, ne olduğunu anlayamayacağın kadar da kısa tutma. : D
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

137 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları