Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite ortamında yeniyim. Neredeyse bir dönemi geride bıraktım. İnsanları güldürmeyi seviyorum fakat bu durumun zamanla beni küçülttüğünü fark ettim. Arkadaşlarımla bir evde kalıyorum orada da bu durum geçerli. Sözü geçen, liderlik özelliği taşıyan birisi olmak istiyorum. Nasıl karizmatik olabilirim?

Önemli bir durum tavsiyelerinizi bekliyorum.KONU:LİDERLİKDüzenle
Karizmatik bir liderin özellikleri arasında somurtkanlık yoktur zaten. Espritüel kişilik özelliği de bu karizmatiklik içerisinde yaşamaktadır. Ancak her şeye komiklik penceresinden bakmamak ilk kural. Arkadaşlarınıza daha önce hiç göstermediğiniz yönlerinizi göstererek işe başlayabilirsiniz. Başlarda belki sizi "Ooo sende böyle şeyler de mi vardı? " tarzında dalgayaalabilirler ama siz bu tavrınızı koruduğunuz müddetçe, zamanla sizin yeni şeklinizi kabul etmeye başlarlar. Liderlik ise sonraki mesele. İlk görev, komediden başka şeyleri de barındırdığınızı onlara gösterebilmek ve kabul ettirebilmek. Nabza göre şerbet deyimi üzerinde kendi kişisel muhakemenizi yapın derim.
  • Paylaş
Size değil esprilerinize gülüyorlarsa sorun olmaz, gittikçe değeriniz artar. Esprilerinizin ne kadar zekice olduğuna bağlı. Eğer size, yaptığınız aptallıklara falan gülüyorlarsa, bu aptallıkları kasten de yapıyor olsanız esprilerinize son vermeniz karizmatik kişilik olma yolunda ilk adımınız olabilir. Arada bir gerçekten zekice bulduğunuz esprileri ortaya salmanız ve milleti kırıp geçirmenize engel değil tabii bu. Karizmanıza karizma katacaktır.Derslere de özen gösterin, üstadın üstadı olun, o da karizmanızı arttırır. Üniversite artık nihayi amaç için insanların kavga verdiği yer, liseden oldukça farklı, orada ders çalışmayıp kötü not alanlar cool olmuyor. Siz de hem karizmatik, ağır hem de arada çok zekice bir espri patlatan ve amacına da emin adımlarla ilerleyen biri olursanız karizmanız olur. Bu eve de yansır, okula da.
  • Paylaş
Baskın kompleksli değil de gerçek bir liderden bahsediyorsak öncelikle kendinizi iyi tanıyor olmanız gerekli. Espritüel biri iseniz bu demektir ki bilerek ya da bilmeyerek karşınızdakinin duygu ve düşüncelerini iyi sezinliyorsunuz. Evet liderlik için bu iyi ama lider sezinlediklerini karşısındakini kendi inandığı doğrulara kanalize etmek için kulllanır karşısındakini rahatlatmak ve onun dikkatini çekmek için kullanmaz. Popülarite ile liderlik arasında fark vardır. Bu tarz bi espri kabiliyeti sizi popi yapar lider değil. Her bildiğinizi her duyduğunuzu her yerde her zaman anlatmayın sohbeti başlatan değil yönlendiren olun.
  • Paylaş
Mantıklı, zekice espri yap. gerçi karizma görünüşle ilgili bir konudur. Yeni tanışacağın insanlara karşı dikkatli ol
  • Paylaş
İnsanları güldürmek sizi küçültmez. Gülmek iyidir, herkese iyi gelir. Kendinize de gülebilmeyi öğrenin o zaman küçülmüş hissetmezsiniz. Liderlik, belli bir amaç için bir gruptaki aktivitelere yön vermektir. Sözünüz geçsin istiyorsanız sert biri olup insanları güldürmeyi bırakmanız gerekmez. Mantıklı düşünceleriniz varsa ve takip edilesi bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız, bir gruba liderlik etmenizin yolu onlarla doğru bir şekilde konuşmanız ve fikirlerinizi güzel ifade etmenizdir. Her insanda olmaz ama liderlik özellikleriniz varsa kolayca yapabilirsiniz bunu. Ama yoksa da önemli değil. Bir arkadaş grubunda sevilen, güldüren birisi olmak çok daha değerli bence. Zira yıllar geçtikçe çok güzel hatırlanır, tekrar tekrar güldürür bu kişiler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

82 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt