Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite'de (İşletme Bölümünde) Muhasebe 1 dersini almadan 2'yi almak mantıklı mıdır?

DGS ile geldiğim Anadolu Üniversitesinde bu dönem (Güz Dönemi) muhasebe-1 dersinin kontenjanları dolduğundan dolayı alamamıştım.. Önümüzde ki dönem (Bahar Dönemi) muhasebe-2 dersimiz mevcut, eğer boş kontenjan bulabilirsem sizce almalı mıyım?Düzenle
Muhasebe temel mantığı, çift taraflı kayıt sistemi, tekdüzen hesap planı mantığı iyice anlaşılmadan muhasebeye giriş yapmak büyük risktir. Önceden bir önbilgiye sahipseniz bilemem tabi.
  • Paylaş
1

Onur Tayfun, Cevap için teşekkür ederim.. Böyle bir ikilemde kalmıştım..

Muhasebe 1 dersındeki mantıgı anlamadan muhasebe 2 yı almak akıllıca gelmıyor bana, ama sonucta bahar donemının dersı eger almazsanız dersi alttan kalıcak ve aldıgınızı ve dersı anlamadıgınız ıcın gecemedıgınızı varsayarsak yıne alttan kalıcak herhalukarda bastan alıcaksınız bu dersı, ama gecersenız dersı gelecek sene muhasebe 1'i cok ıyı anlamanız gerekıyor kı ve muhasebe 1 anladıktan sonra muhasebe 2 ye de bır sekılde vakıt oldukca derslere gıtmenız gerekıyor kı ıyıce pekısmesı acısından ya da kendı ımkanlarınızla bıseyler yapma geregı duyacaksınız o yuzden boyle bır rıskı alıp almamak sıze kalmıs birşey.
  • Paylaş
1

Onur Tayfun, Yanıt için teşekkür ederim..

Önce muhasebe -1 dersini alın. Temeli öğrenmeden 2 ye atlarsanız bocalarsınız ve hatta yapamazsınız.
  • Paylaş
1

Onur Tayfun, Cevabınız için teşekkür ederim.

Eğer kontenjan varsa dersi almanı tercih ederim. Sonuçta bir temel olmadan bir üst derste zorlanırsın
  • Paylaş
1

Onur Tayfun, Teşekkürler.

Ben muhasebe 1, muhasebe 2, maliyet muhasebesi, finans almadan mali tablolar analizi dersi almıştım. Dersten de geçtim. Ama bunun için sıkı çalıştım ve çalışanların başından ayrılmadım. Bir sonraki yıl ise finans ve maliyet muhasebesi dersinden kalmıştım. Çalışmadığımdan
  • Paylaş
1

Onur Tayfun, Teşekkür ederim. Ben çok ders çalışmayı sevebilen birisi değilim şahsen :)

Muhasebe hesap planını öğrenmeden, aktif ve pasif hesapların mantığını bilmeden yapılan her kayıt işletmeye ve sana ciddi sorunlar çıkarır. Okulu hertürlü okursun ama mezun olduktan sonra muhasebeciyim deme lüksün yok. Muhasebe işletmenin maliye arasında bir köprüdür ve halk arasında işletmenin yatak odası olarak söylenir. Hem güven teşkil etmelisin hemde kayıtlarında hata yapmamak için bütün hesapların çalışma sistemini iyi öğrenmelisin.

Tavsiyem muhasebe 1 derslerinede çalışman, maliyet muhasebesinde zaten zorlanacaksın. .
  • Paylaş
2

Onur Tayfun, Teşekkür ederim.

Esasen muhasebe 1'i almadan 2'yi almak doğru gibi gözükmüyor bir çok arkadaşta bunu söylemiş. Ama burada bir ancak lazım : -) Ancak, aöf derslerinden nasıl geçildiği malum ister örgün olsun ister uzaktan eğitim bence en başarılı muhasebe müfredatı Anadolu Üniversitesi'nde Muh2 ile muh1 arasında öyle aman aman dağlar olmaz. Biraz zorlanırsın elbette ama bu çok büyük bir defo değil biraz çok çalışırsan verirsin dersi. Zamanın enerjin varsa hiç düşünme al.
  • Paylaş
İlintili ders diye en son 1 ini alamıyorsan 2 yi vermiyorlardı
  • Paylaş
Yürümeyi öğrenmeden koşmayı öğrenemezsin, muhasebe 2 muhasebe 1in ileri seviyesi öğrenmesi çok daha zor.
  • Paylaş
Asla çünkü muhasebe 1 de görülmesi gerekenleri bilmeden muhasebe 2 yi yapamazsın... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1047 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt